Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ubezpieczenie karty kredytowej

komentarze 2

Utrata karty kredytowej może oznaczać dla jej właściciela odpowiedzialność finansową do równowartości kwoty 150 EURO. Jeżeli nie dochował należytej staranności przy przechowywaniu karty i jej utrata spowoduje wyższe straty finansowe, wówczas ten koszt może być wyższy. W przypadku utraty karty należy natychmiast zastrzec kartę w banku dzięki czemu od momentu jej zastrzeżenia nie będziemy ponosić odpowiedzialności za powstałe straty. Najbezpieczniej jest ubezpieczyć kartę co zwolni nas od wyżej opisanej odpowiedzialności. Ubezpieczenie kosztuje.

Niektóre banki oferują ubezpieczenie w pakiecie, wliczone w cenę karty. Koszt miesięcznego ubezpieczenia jest zróżnicowany i waha się od niecałych 2 zł. aż do 7 zł. lub może więcej; może zależeć od rodzaju karty oraz od tego jaki okres przed zgłoszeniem utraty karty ubezpieczenie obejmuje. W zakres ubezpieczenia karty kredytowej wchodzi przede wszystkim zgubienie i kradzież, nieuprawnione użycie karty, gwarancja spłaty kredytu, ubezpieczenie w podróży dla posiadacza karty, opcjonalnie, chroniąc jej posiadacza w razie wypadku lub choroby. Dodawanie do kart pakietów ubezpieczeniowych oczywiście ma za zadanie zwiększyć atrakcyjność oferty. Aktualnie na rynku kart kredytowych mamy już taką konkurencję, że brak pakietu ubezpieczeniowego w ofercie karcie kredytowej może spowodować, że po prostu nie będzie liczyła się w walce o klienta.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

16/09/2014

kategoria karty kredytowe

Komentarze do 'Ubezpieczenie karty kredytowej'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy karta kredytowa nawet gdy nie ma na niej debetu, to obniża zdolność kredytową ocenianą przy staraniu się o kredyt a zwłaszcza o kredyt hipoteczny?

    Viva

    4 Lis 14 13:08

  2. Tak, nawet jeżeli kredyt dostępny na karcie nie jest wykorzystany to informacja o karcie kredytowej jest uwidoczniona w BIK i obniża zdolność kredytową jej posiadacza co do możliwości uzyskania kolejnego kredytu albo pożyczki bankowej, także w jakimś stopniu gdy chodzi o kredyt hipoteczny. Proszę zwrócić uwagę na to że chociaż kredyt na karcie jest niewykorzystany to jednak w każdej chwili posiadacz karty może go wykorzystać, w tym także po zaciągnięciu nowego kredytu a tym samym osłabić swa zdolność do spłaty zobowiązania. W przypadku kredytu hipotecznego bank co prawda dysponuje zabezpieczeniem w formie nieruchomości na która został zaciągnięty kredyt, ale ona nie daje gwarancji odzyskania kredytu wraz z odsetkami a jeżeli już to minie sporo czasu (wiele miesięcy a nawet lata) zanim nieruchomość zostanie sprzedana na licytacji. Bank natomiast nie chce dopuszczać do takich sytuacji i dlatego tak istotna jest zdolność kredytobiorcy do samodzielnego, bezproblemowego spłacenia kredytu zgodnie z umowa kredytową, bez poślizgów.

    admin

    4 Lis 14 13:14

Skomentuj