Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Wezwanie do zapłaty odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu – wzór

13 komentarzy

Po opublikowaniu porady zatytułowanej Kara umowna za bezumowne korzystanie z lokalu otrzymałem już kilka zapytań o to, jak wygląda wobec tego wzór wezwania do zapłaty odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu. Może brzmieć na przykład tak:

PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

W związku z bezumownym korzystaniem przez Państwa z lokalu pod adresem … od dnia … do dnia … niniejszym na podstawie art. 18 Ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego wzywam do zapłaty odszkodowania w kwocie … stanowiącego równowartość czynszu za ten okres ustalonego w umowie najmu z dnia … Zapłaty należy dokonać w ciągu 7 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania, na mój rachunek bankowy: …

W przypadku nieodnotowania pełnej zapłaty w wyżej określonym terminie skieruję dochodzenie tego roszczenia na drogę sądową bez ponownego wzywania do zapłaty.

Podpis

Przeczytaj też: Wezwanie do zapłaty czynszu najmu – wzór

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

26 lutego, 2021

Komentarze do 'Wezwanie do zapłaty odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu – wzór'

Subscribe to comments with RSS

  1. A czy w przypadku bezumownego korzystania z lokalu mieszkalnego takie wezwanie też jest adekwatne?

    Sylwia

    26 lut 21 o 20:44

  2. Oczywiście, w przypadku każdej nieruchomości.

    admin

    27 lut 21 o 04:07

  3. Szkoda pieniędzy na pozew, komornik nic od takich nie ściągnie.

    Anonim

    28 lut 21 o 17:03

  4. Jeżeli dłużnik jest młody to w przyszłości może się ustatkować w sensie mieć dochody i jakieś mienie z którego komornik będzie mógł skutecznie przeprowadzić egzekucję. Może też otrzymać spadek.

    Warek

    6 cze 21 o 18:47

  5. Warto uzyskać zasądzenie i takiej należności, w ostateczności można sprzedać taki dług.

    zeus

    20 lip 21 o 07:51

  6. Tylko za jaką wartość procentową chciałbyś sprzedać dług po bezskutecznej egzekucji komorniczej.

    admin

    20 lip 21 o 16:49

  7. Czy takie wysłanie należy wysłać dłużnikowi za potwierdzeniem?

    Kaja

    20 lip 21 o 14:15

  8. Tak, to znaczy pocztą poleconą jeżeli zamierza Pani złożyć pozew o zapłatę. Jeżeli dłużnik nie odbierze wezwania poczta poleconą a chce Pani aby dowiedział się co Pani od niego że tak powiem, chce, to dodatkowo może Pani wysłać jeszcze pocztą zwykłą.

    admin

    20 lip 21 o 16:46

  9. Ja przez takiego bezumownego i prawdopodobnie niewypłacalnego – perspektywa nieskutecznej egzekucji komorniczej – nie mogę wynająć następnemu o którym wiem, że jest wypłacalny. Nie wiem w ogóle, czy jest sens pakować się w koszty sądowe i egzekucyjne przeciwko temu bezumownemu.

    kazio

    20 sie 21 o 17:24

  10. A czy pozew o zapłatę takiego odszkodowania jest trudny? Bez prawnika osoba niedoświadczona poradzi sobie?

    Krystyna

    27 sie 21 o 05:24

  11. Pozew jest bardzo prosty, ma Pani przepis podany, po prostu podać fakty w pozwie czyli że bezumownie korzysta i jak długo, określić kwotę roszczenia, na podstawie wskazanego przepisu.

    admin

    27 sie 21 o 10:05

  12. Prawnika się wynajmuje w tego typu sprawach EWENTUALNIE tylko gdy dłużnik wniesie sprzeciw w którym napisze coś wobec czego nie jest się pewnym co odpisać. W pozostałych przypadkach: szkoda pieniędzy na prawnika. Mieć bowiem trzeba na względzie to, że po wyroku dłużnik i tak nie zapłaci a gro egzekucji komorniczych w Polsce jest kompletnie bezskutecznych.

    Jerzy K.

    12 wrz 21 o 14:21

  13. Dokładnie tak. Prawnikowi trzeba będzie zapłacić parę tysięcy złotych i co z tego że to zostanie zasądzone do wyegzekwowania od dłużnika skoro komornik tego nie wyegzekwuje.

    darius

    22 lut 22 o 21:41

Skomentuj