Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niebankowe kalkulatory kosztów kredytów

skomentuj

Mają je na stronach internetowych najbardziej znane firmy pożyczkowe udzielające chwilówek przez internet, tych „w 15 minut”. Co by nie mówić o tych pożyczkach, to trzeba oddać im sprawiedliwość za to, że nie ukrywają całkowitego kosztu pożyczki. Dwa suwaki (jeden kosztów pożyczki a drugi ilości dni) umożliwiają sprawdzenie dokładnego kosztu pożyczki.

Ostatnio pokazał się z tej dobrej strony także Provident który też wprowadził na swej www takiż kalkulator pożyczki. przy okazji okazało się, że oprocentowanie rzeczywiste tej pożyczki może wynosić znacznie więcej przy niektórych kwotach i okresie kredytowania niż owe niespełna 70% które Provident Polska wskazywał na stronie www przed zamieszczeniem kalkulatora pożyczki. Może być nawet dwa razy wyższe…

A co z „instytucjami zaufania publicznego” – kiedy one wprowadza kalkulatory swych kredytów? Chodzi oczywiści o banki. Nie wypada aby parabanki lichwiarskie je miały a banki nie. Tu też może okazać się, że oprocentowanie rzeczywiste podawane ledwo widocznym drukiem na ofercie wprowadza klientów w błąd… Także dlatego, że RRSO wcale nie określa całkowitego kosztu pożyczki ponieważ nie zawiera kosztów ubezpieczenia, nawet gdy jest ono obowiązkowe.

Wrzesień 16th, 2014 at 4:22 pm

Skomentuj