Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt hipoteczny – zwrócisz dwa razy więcej

komentarze 2

O tym, że w przypadku kredytu hipotecznego trzeba będzie zwrócić bankowi nawet dwukrotność kwoty zaciągniętego kredytu, czytałem już w co najmniej kilku artykułach w internecie. Takie straszenie potencjalnych kredytobiorców jest jakby to ująć, o – jest nie na miejscu moim zdaniem. Kredyt hipoteczny jest najtańszym spośród kredytów, dlatego, że jest zabezpieczony hipoteką na kredytowanej nieruchomości i że jest kredytem na ściśle określony cel tzn. na sfinansowanie zakupu (budowy) nieruchomości. Jest nawet tańszy od też stosunkowo taniej pożyczki hipotecznej która jak sama nazwa jej wskazuje, też jest zabezpieczona hipoteką ale ryzyko dla banku jest tu większe bowiem środki uzyskane z pożyczki hipotecznej mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, choćby i na … hazard, na przykład. Jak chodzi natomiast o kredyt hipoteczny, to nie masz szans przeznaczyć tego kredytu na inny cel niż w umowie o kredyt wskazany.Tak, może okazać się że w przypadku kredytu hipotecznego trzeba zwrócić bankowi dwukrotność udzielonego kredytu ale przecież trzeba mieć na względzie to, ze kredyt hipoteczny udzielany bywa na kilkadziesiąt lat! A jeśli założysz lokatę terminową? Po około dwudziestu latach bank wypłaci ci też dwukrotność wpłaconej kwoty, czyż nie?

Poza tym, są możliwości zmniejszenia kosztu kredytu hipotecznego a to przez wcześniejszą spłatę albo refinansowanie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

16/09/2014

kategoria kredyty hipoteczne

Komentarze do 'Kredyt hipoteczny – zwrócisz dwa razy więcej'

Subscribe to comments with RSS

  1. Coraz więcej ludzi staje w życiu przed dylematem zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Nie jest to decyzja łatwa. Taka pożyczka znacząco obciąża budżet. Poza tym kredyt hipoteczny jest spłacany latami. Wysokość rat jest zazwyczaj ustalana na podstawie naszych zarobków. Ma to na celu dostosowanie wielkości raty do możliwości finansowych gospodarstwa domowego. Pożyczka dzięki temu jest łatwiejsza do spłaty. Jednak pamiętać trzeba, że kredyt hipoteczny spłaca się przez wiele lat. Zazwyczaj kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt. Nawet jeśli raty nie są wysokie, to spłacane latami mogą być męczące. Warto więc gruntownie przemyśleć decyzję o zaciągnięciu kredytu. Banki udzielając takiej pożyczki, w razie naszej niewypłacalności, mają zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Udzielając kredyt analizują one sytuację finansową klienta. Sprawdzają jego zdolność kredytową. Pożyczka udzielana jest osobom wypłacalnym. Jeśli nie zostanie nam udzielony kredyt hipoteczny to znaczy, że na dzień dzisiejszy nie stać nas na jego spłatę. Jednocześnie nie oznacza to, że nie możemy o niego starać się w przyszłości.

    rybakow79

    21 Lis 14 09:05

  2. Kredyty mieszkaniowe i w ogóle hipoteczne należą do najniżej oprocentowanych kredytów, zapewne dlatego że są solidnie zabezpieczone a więc hipoteka ustanowioną na rzecz kredytobiorcy – banku. Jednak oprocentowanie nominalne kredytu to nie jedyny koszt który powinniśmy brać po uwagę jako kredytobiorcy. W sumie na całkowity, ostateczny koszt kredytu hipotecznego ma wpływ co najmniej kilkanaście elementów, ale wielu kredytobiorców nawet o tym nie wie lub puszcza takie informacje mimo uszów. To błąd. Najważniejsze jest oprocentowanie realne kredytu, drogi kredytobiorco. Poczytaj sobie od czego zależy gdyż nie chce mi się zbytnio rozpisywać ot masz sugestię – szukaj w necie co to jest EURIBOR, WIBOR, LIBOR. Sprawdź także, jeśli zamyślasz o kredycie w obcej walucie, co piszą o tzw. spread czyli o różnicy kursowej (istotnej przy kredytach w obcej walucie) pomiędzy kursem kupna i kursem sprzedaży i różnicami w zależności od banku. a, byłbym zapomniał – jeszcze ryzyko kursowe. No i oczywiście marża, też możemy wybierać, w którym banku taniej i czy ma być zmienna czy może stała. Nie każdy klient ponadto zdaje sobie sprawę z ryzyka kursowego. Pamiętaj, że kredyt hipoteczny zaciąga się na wiele lat i niespodzianki jak idzie o ostateczny jego koszt mogą być nie tylko miłe.

    mamoń

    16 Sty 15 04:42

Skomentuj