Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Długi wobec ZUS i US a kredyty

skomentuj

Zobowiązania publicznoprawne czyli długi wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu niezapłaconych składek ubezpieczeniowych oraz w Urzędzie Skarbowym z tytułu podatków.

Takie długi zagrażają podmiotom gospodarczym i są niebezpieczne też dla wierzycieli takich podmiotów, dla kontrahentów biznesowych, dla banków i są to gorsze długi niż inne, bo wierzyciel jakim jest Skarb Państwa z tytułu takich wierzytelności, korzysta w postępowaniu egzekucyjnym z pierwszeństwa zaspokajania przez takimi wierzycielami jak właśnie na przykład kontrahenci albo banki.

Dlatego też kredyty dla firm są przyznawane przez banki ostrożnie i wymagania co do zdolności kredytowej firmy są podwyższone w porównaniu do wymagań stawianych kredytobiorcą będącym osobami prywatnymi. Nie inaczej jest w przypadku innych kredytów dla firm, jak kredyty hipoteczne oraz kredyty samochodowe. Te ostatnie akurat są zabezpieczone na przedmiotach kredytu ale kredyty dla firm – obrotowe często nie są zabezpieczone więc z ich odzyskaniem może być problem.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

16/09/2014

kategoria: kredyty dla firm

Skomentuj