Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Długi wobec ZUS i US a kredyty

komentarze 2

Zobowiązania publicznoprawne czyli długi wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu niezapłaconych składek ubezpieczeniowych oraz w Urzędzie Skarbowym z tytułu podatków.

Takie długi zagrażają podmiotom gospodarczym i są niebezpieczne też dla wierzycieli takich podmiotów, dla kontrahentów biznesowych, dla banków i są to gorsze długi niż inne, bo wierzyciel jakim jest Skarb Państwa z tytułu takich wierzytelności, korzysta w postępowaniu egzekucyjnym z pierwszeństwa zaspokajania przez takimi wierzycielami jak właśnie na przykład kontrahenci albo banki.

Dlatego też kredyty dla firm są przyznawane przez banki ostrożnie i wymagania co do zdolności kredytowej firmy są podwyższone w porównaniu do wymagań stawianych kredytobiorcą będącym osobami prywatnymi. Nie inaczej jest w przypadku innych kredytów dla firm, jak kredyty hipoteczne oraz kredyty samochodowe. Te ostatnie akurat są zabezpieczone na przedmiotach kredytu ale kredyty dla firm – obrotowe często nie są zabezpieczone więc z ich odzyskaniem może być problem.

Stosunkowo łatwo osiągalne kredyty dla firm są tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

16/09/2014

kategoria kredyty dla firm

Komentarze do 'Długi wobec ZUS i US a kredyty'

Subscribe to comments with RSS

 1. Z lektury bloga wnioskuję, że branżę windykacyjną oraz finansową zna Pan dobrze. Może zechciałby Pan podpowiedzieć jakieś rozwiązanie kredytowe dla firmy z trzyletnim stażem, która najgorsze chwile już ma za sobą, ale przez starty z lat ubiegłych zerowe szanse na kredyt w sektorze bankowym?

  Bardzo dużo jest w sieci ofert, ale jakoś tak mam obawy, żeby nie wdepnąć w coś brzydkiego. Na krótki okres potrzebuję ok. 50 tysięcy, żeby spłacić leasing a następnie pozbyć się przedmiotu leasingu.

  Z góry uprzejmie dziękuję za podpowiedź lub ofertę.

  Zbyszek

  14 Lut 18 07:04

 2. Może być problem ale proponuję sprawdzić tutaj

  admin

  14 Lut 18 07:37

Skomentuj