Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy aasa kredyt sprawdza BIK”

skomentuj

Niezbyt to ambitny temat na wpis blogowy, ale sporo tego typu pytań jak to w tytule znajdujemy w statystykach odwiedzin tego naszego serwisu. Zamiast zadawać pytania o to czy jakaś firma pożyczkowa sprawdza BIK, lepiej po prostu przeczytać umowę pożyczki zamieszczoną na stronie internetowej firmy pożyczkowej albo przeczytać sekcję „Najczęstsze pytania” czy też „Odpowiedzi na najczęstsze pytania” albo „FAQ” itp. Sugerujemy jednak przede wszystkim sprawdzić właśnie umowę pożyczki.

Jeżeli w umowie pożyczki bowiem jest zapisane iż pożyczkobiorca upoważnia pożyczkodawcę do sprawdzenia BIK, to znaczy że firma BIK sprawdza. I tak też, w przypadku aasa kredytu mamy w umowie zapis którego najistotniejszy fragment cytujemy:

udzielam Aasa Polska S.A. umocowania do złożenia w moim imieniu, za pośrednictwem Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. z siedzibą w Warszawie, w Biurze Informacji Kredytowej S.A. oraz Związku Banków Polskich bezterminowego upoważnienia do udostępnienia danych gospodarczych przetwarzanych przez te instytucje, w zakresie niezbędnym do dokonania oceny mojej wiarygodności płatniczej i oceny ryzyka kredytowego

I już wiemy, że aasa sprawdza BIK a przynajmniej pisze, że sprawdza. Pozabankowe pożyczki bez sprawdzania BIK masz poniżej wskazane (niektóre z zestawienia).

oferty chwilówek: tutaj

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

16/09/2014

Skomentuj