Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Banki bez BIK – co to za banki?

skomentuj

Ludzie mający problemy w BIK z racji zadłużeń, w potrzebie pożyczenia pieniędzy godzinami siedzą przy komputerze i szukają w internecie banków które nie sprawdzają w BIK. Znaczny odsetek takich pożyczkobiorców nie ufa firmom pożyczkowym i uparcie szuka ofert pożyczek bez BIK w bankach.

Szukają zaiste nadaremnie, bo nie znajdą gdyż nie ma takiego banku który mógłby ignorować weryfikację historii kredytowej klienta na pożyczkę w Biurze Informacji Kredytowej. Firmy pożyczkowe zdają się o tym wiedzieć, jak szukają zadłużeni kredytobiorcy i czasem tytułują reklamy swoich pozabankowych pożyczek jako banki bez BIK. To u nich można otrzymać pożyczkę bez sprawdzenia w BIK albo co prawda po sprawdzeniu BIK ale z zastosowaniem mniej ostrych kryteriów niż w bankach. Pożyczki w takich „bankach bez BIK” są bardzo wysoko oprocentowane, z reguły. Chodzi jednakże o oprocentowanie rzeczywiste a nie nominalne odsetki gdyż te nie mogą być wyższe jak czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP. Oprocentowanie rzeczywiste podwyższane jest przez firmy pożyczkowe za pomocą wprowadzenia innego rodzaju opłat, jest to praktyka charakterystyczna także dla banków ale w niższym wymiarze.

Osoby „bez BIK” powinny sprawdzić czy aby nie mają możliwości otrzymania pożyczki prywatnej na którymś z portali pożyczek między ludźmi. Są takie prywatne pożyczki zazwyczaj o wiele tańsze od pożyczek bez BIK z parabanków a pożyczkodawców prywatnych też gotowych do udzielenia pożyczki bez BIK, podobno nie brakuje.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

16/09/2014

Skomentuj