Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt współmałżonka

1 komentarz

Pytanie: Mam pytanie, bank wypowiedział żonie umowę o kredyt i ma spłacić całość jednorazowo. Jak mamy wspólne konto i tam przelewane są pensje czy komornik zajmie oba wpływy czy tylko żony oraz posiadamy kilkunastoletnie auto które jest na Nas obojga zarejestrowany czy go też może zabrać w ramach długu?

Odpowiedź: Komornik zajmując pensję zajmuje ją bezpośrednio w zakładzie pracy który ma obowiązek przelewać zajętą część wynagrodzenia na konto komornika. Jeżeli Pan nie jest solidarnym kredytobiorcą ani nie wyraził Pan pisemnie zgody na zaciągnięcie przez żonę kredytu, to bank uzyska tytuł wykonawczy tylko przeciwko Pana żonie. To z kolei oznacza że komornik będzie prowadził egzekucję kredytu tylko z majątku odrębnego Pana żony czyli np. właśnie z wynagrodzenia. Nie będzie mógł prowadzić egzekucji ze wspólnego Państwa konta ani samochodu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/09/2014

kategoria komornik

1 komentarz do 'Kredyt współmałżonka'

Subscribe to comments with RSS

  1. Ale komornik zajmie wspólne konto i będzie prowadził z tego rachunku egzekucję, a przynajmniej je zablokuje. Z mocy prawa połowa środków jest przypisana żonie.

    mirek1512

    15 Wrz 14 20:04

Skomentuj