Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Staż firmy a szansa na kredyt

komentarze 4

W prowadzeniu działalności gospodarczej jest pod tym względem podobnie jak w pracy na etat. Przed upływem roku od założenia firmy raczej nie licz na kredyt obrotowy, podobnie zresztą nie licz wcześniej na kredyt hipoteczny. I nie wystarczy po prostu sam staż firmy, bank oceni dochody netto na przestrzeni całego okresu, przy czym ważna jest stabilność tychże dochodów generowanych z działalności gospodarczej czyli np. nie wskazana jest sytuacja w której w jednym miesiącu zarobiłeś np. 20 tys. zł. a w inny, tylko 1 tys. zł. albo nic… Nie powinno też być zaległości publicznoprawnych (ZUS, Urząd Skarbowy). Generalnie, sprawdzanie zdolności kredytowej jest bardziej skomplikowane w przypadku przedsiębiorcy niż w przypadku etatowego pracownika, chyba że własna działalność gospodarcza jest jedynie dodatkiem do pracy na umowę o pracę.

Dobre oferty kredytów firmowych są tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

14/09/2014

kategoria kredyty dla firm

Komentarze do 'Staż firmy a szansa na kredyt'

Subscribe to comments with RSS

 1. O kant dupy potłuc te ich wyliczenia i scoringi. Przy obecnej sytuacji gospodarczej firma może zniknąć z rynku miesiąc po otrzymaniu kredytu.

  Podobnie z resztą jak w przypadku umowy na etacie. Pomijam, że większość to śmieciówki, a nawet umowy o pracę są rozwiązywane bez żadnego problemu. Redukcja etatu ze względów koniunkturalnych i wystarczy.

  Mike

  14 Wrz 14 11:15

 2. To prawda, ale co robić, to oni ustalają zasady.

  admin

  14 Wrz 14 11:27

 3. BO niestety tak jest, że jakich, by metod nie użyć do analizy zdolnośći kredytowej to nie zmieni to postaci rzeczy, że to zawsze ociera się o wróżbiarstwo.

  Mike

  14 Wrz 14 11:42

 4. Jednak lepsze takie niż żadne (dla banku przede wszystkim).

  admin

  14 Wrz 14 12:04

Skomentuj