Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki Zaimo

skomentuj

Dostrzegłem w internecie reklamę tej tytułowej pożyczki jako taniej i na sam dowód. Niestety, już na samym początku niezbyt miłe zaskoczenie gdyż kalkulator pożyczki Zaimo nie pokazuje kosztu pożyczki a więc kalkulatorem nie jest. Wcale więc nie jest to przejrzyste pożyczanie, przynajmniej jak chodzi o wstęp, przed rejestracją. Zaimo.pl należy do Kredito24 Polska Sp. z o.o. i przecież jak chodzi o kredito24.pl to tam jest kalkulator pożyczki informujący o kosztach. Dlaczego zatem nie ma takowego na zaimo.pl ? A przecież przeciętny pożyczkobiorca chce wiedzieć zanim zarejestruje się, jaki jest koszt pożyczki. Nawet nie wiadomo jaki okres czasu obejmuje „rata” pożyczki w tym „kalkulatorze” ale domyślam się że jeden miesiąc? Tak?

Odpowiedź znalazłem na samym dole strony klikając w link „Opłaty”, gdzie czytamy:

Koszt pożyczki jest zależny od oraz Twojej zdolności kredytowej i zostanie Ci przedstawiony po rozpatrzeniu wniosku o kredyt.

Różnice w wysokości prowizji w zależności od zdolności kredytowej mogą być znaczne, sięgające nawet 100%.

W warunkach umowy ramowej jest napisane iż pożyczkobiorca upoważnia pożyczkodawce do sprawdzenia go w BIK, ZBP oraz we wszystkich trzech BIG-ach (KRD, Infomonitor, ERIF). Z umowy tej wynika też, że aby otrzymać chwilówkę Zaimo, trzeba mieć udokumentowane dochody. Jest wiele chwilówek stawiających mniejsze wymagania, zapraszamy tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4]

14/09/2014

Skomentuj