Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Koszt pożyczki zależny od zdolności kredytowej…

skomentuj

Skrytykowałem na łamach tego mojego serwisu już chyba dwie firmy pożyczkowe za to, że nie podają na stronie internetowej kosztu całkowitego pożyczki (ani nawet RRSO też nie). A wygląda na to, że niektóre pozabankowe firmy pożyczkowe koszt pożyczki ustalają w zależności od oceny zdolności (albo raczej niezdolności) kredytowej pożyczkobiorcy. Takiego „olśnienia” doznałem, przeczytawszy na stronie zaimo.pl:

Koszt pożyczki jest zależny od oraz Twojej zdolności kredytowej i zostanie Ci przedstawiony po rozpatrzeniu wniosku o kredyt.

A zatem, koszt pożyczki Zaimo będzie zależeć od Twej zdolności kredytowej i (co też można wyczytać na ich wyżej wskazanej stronie internetowej), różnice mogą być znaczne, sięgać 100%.

Ciekawi mnie to, czy firmy pożyczkowe które taką strategię przyjęły, naprawdę osobom z lepsza zdolnością kredytową oferują tańsze pożyczki, czy też może każdemu „walą” RRSO maksymalne jakie przejdzie… Stosunkowo tanie pozabankowe pożyczki, bez nieuzależniajacych kosztów od zdolności kredytowej, są tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

14/09/2014

Skomentuj