Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak Kasomat ma się do BIK

skomentuj

Czy Kasomat sprawdza BIK, to z pewnością interesuje sporo osób. Sprawdźmy najpierw, czy w dokumentach do podpisania przez pożyczkobiorce a umieszczonych na stronie internetowej kasomat.pl jest coś o BIK. Owszem jest, w dokumencie „OŚWIADCZENIE POŻYCZKOBIORCY”:

Upoważniłem również firmę Szybka Pożyczka Sp. z o.o. do wystąpienia do KRD BIG S.A. o ujawnienie informacji gospodarczych dotyczących mojej osoby oraz do pozyskania z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Zygmunta Modzelewskiego 77 (BIG InfoMonitor) dotyczących mnie informacji gospodarczych oraz do pozyskania za pośrednictwem BIG InfoMonitor danych gospodarczych z Biura Informacji Kredytowej S.A. i Związku Banków Polskich dotyczących mojego wymagalnego od co najmniej 60dni zadłużenia wobec banków lub instytucji upoważnionych do udzielania kredytów, przekraczającego 200 złotych (dwieście złotych) lub braku danych o takim zadłużeniu.

Kasomat daje więc do zrozumienia, że sprawdza BIK poprzez BIG Infomonitor a skoro ma dostęp do Infomonitor to i bazę tego rejestru też może sprawdzać. Jak widać, daje też do zrozumienia, że sprawdza KRD. Zauważmy też, że nie wymienia Rejestru Dłużników ERIF a zatem jak ktoś szuka chwilówki bez ERIF, to chyba Kasomat taką jest.

A jako śmieszną ciekawostkę podaję fragment zapisu z par. 6 pkt dokumentu „UMOWA POŻYCZKI GOTÓWKOWEJ”:

Pożyczkodawca lub Pośrednik kredytowy mają prawo udostępnienia danych osobowych oraz informacji gospodarczych, w rozumieniu ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, dotyczących Pożyczkobiorcy, do Biura Informacji Kredytowej S.A. w Warszawie w celu umieszczenia ich w bazie danych BIK S.A.

Otóż Kasomat a dokładniej Szybka Pożyczka Sp. z o.o. nie jest bankiem a zatem nie jest uprawniona do przekazywania danych do BIK.

Jeżeli szukasz pożyczki bez BIK, to znajdziesz kilka w zestawieniu tutaj; jeżeli nie chce Ci się sprawdzać po kolei, to napisz do mnie maila, to Ci szybko w miarę dopasuję ofertę i prześlę mailem zwrotnym.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

13/09/2014

Skomentuj