Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Banki uważają ludzi za głupców

skomentuj

Powyższe twierdzenie moje oparte jest na przekazach reklamowych jakie banki nam serwują w telewizji przede wszystkim. Często wykorzystują w reklamach znane twarze, zwłaszcza aktorów ale nie tylko; po prostu ciężkie pieniądze przeznaczają na produkcje i emisje reklam. „Pożyczka bezzwrotna” albo na przykład „kredyt prostoliczony” i wiele innych haseł mających skusić na skorzystanie z oferty tylko że bardzo często (najczęściej?) reklamowane tak kredyty (tudzież innego rodzaju produkty banków) bynajmniej nie zajmują pierwszych pozycji w rankingach – porównywarkach.

Ba, często zajmują pozycje bardzo odległe, marne – jak chodzi o koszt kredytu. A przecież praktycznie najważniejszą albo po prostu – jedyną ważną cechą kredytu jest jego koszt – im niższy, tym kredyt lepszy.

A jednak, skoro latami banki wkładają mnóstwo pieniędzy w efektowne reklamy (często, do znudzenia wręcz emitowane) mało atrakcyjnych (w porównaniu z innymi ofertami) kredytów i innych produktów finansowych, to zapewne jednak opłaca im się to. zapewne banki maja analityków nie od parady. A skoro opłaca im się to, to chyba faktycznie niemało jest głupców (by nie rzec – debili) w naszym społeczeństwie.

Nie bierz kredytu pod wpływem tylko reklamy lecz użyj internetowych porównywarek, zasięgaj opinii na forach kredytowych…

Wrzesień 13th, 2014 at 5:58 pm

kategoria: banki

Skomentuj