Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Próba adwokackiego „wymuszenia”?

komentarzy 11

O sprawie już nieraz pisałem na tym blogu, nie chce mi się szukać i przytaczać linków. W skrócie to wygląda (mi) tak, że dłużnik, po kilku miesiącach toczącego się przeciwko niemu postępowania egzekucyjnego wreszcie znalazł kogoś, kto „może mu pomóc”.

adwokackie

Czego wymuszenia? Ano wstrzymania egzekucji komorniczej. Jakaś tam (po znajomości być może) ekspertyza grafologiczna i wniosek do komornika. Jak słusznie zauważyła Komornik Magdalena Mścichowska, nie tędy droga i egzekucja toczy się dalej.

Jakoś jednak trudno mi w to uwierzyć, że adwokatka o tym nie wiedziała. Bardziej mi to wygląda na próbę przestraszenia „debila” windykatora ale „debil” domyśla się. Dłużnik ma nieruchomość – dom tylko na siebie, bez obciążeń. A ponieważ egzekucja z pensji i kont osobistych nie wróży rychłego całkowitego zaspokojenia wierzyciela, więc…

Przy okazji – świetna komornik, nawet w porównaniu z facetami.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

12/09/2014

kategoria prawnicy

Komentarze do 'Próba adwokackiego „wymuszenia”?'

Subscribe to comments with RSS

 1. I znowu te spiskowe teorie Robercik.

  Pani Adwokat mogła dłuznikowi napisać pismo i skasować 300 zł albo nie napisać pisma i odesłać do kogoś z konkurencji. To czy pismo ma sens i przyniesie skutek nie ma znaczenia, 300 zł to jest 300 zł.

  .

  12 Wrz 14 14:03

 2. A nie uważasz, że panią adwokat obowiązuje jakaś tam etyka w ramach której takiego pisma pisać nie powinna skoro wie, że nie tędy droga? A może powinienem powiadomić o jej poziomie wyedukowania radę adwokacką?

  P.S. Odpowiedz mi w wiadomym wątku jak to jest z tym wpychaniem aplikantów do komorników.

  admin

  12 Wrz 14 14:10

 3. Etyka umarła dawno temu, wraz z otwarciem zawodów i ilością nowo powstających konkurencyjnych kancelarii. Etyką nie wykarmisz dzieci ani nie spłacisz kredytu hipotecznego.

  Taki efekt uboczny.

  .

  12 Wrz 14 14:23

 4. Adwokat świadczy jakąś usługę. Idę i mówię – „proszę mi napisać to i to” i adwokat pisze.
  Jak idę do sklepu po buty to pani nie pyta czy aby na pewno takie chcę i czy wygodne.
  Robota jak robota i tyle. A etyka to może przed wojną istniała a teraz już nie. Każdy ma w dupie byle kasa się zgadzała.

  Michał

  12 Wrz 14 15:27

 5. Tak? To idź do jakiegoś adwokata, udziel mu pełnomocnictwa i niech napisze Twemu dłużnikowi pod Twoje dyktando:

  „Jak Pan nie odda pieniędzy to się Pan może z życiem swym pożegnać”.

  admin

  12 Wrz 14 15:44

 6. Zastanawiam się czy na tym pismie to jest podpis pani komornik czy może ktos próbował na pół kartki rozpisać długopis

  Zdziś Marchewka

  12 Wrz 14 16:19

 7. Pani komornik ma inny podpis (sprawdziłem na piśmie w innej sprawie), to może być podpis asesora. Może ale niekoniecznie. Mam gdzieś też jego podpisy ale nie pamiętam w których sprawach.

  admin

  12 Wrz 14 16:29

 8. Tak z ciekawości jaki dług? Chodzi mi o rząd kwot; kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy? Domyślam się, że nie więcej jeżeli jeszcze egzekucji z nieruchomości nie ma. To dlaczego dzielna Pani komornik z nieugiętym wierzycielem nie pozajmowali panu Arkadiuszowi mebelków? Wtedy inaczej się rozmowa układa.

  A co do pisma to skąd pewność, że wypisał taki wniosek pełnomocnik? To, ze dłużnik jest reprezentowany nie znaczy, że nie może sam składać wniosków. A jeżeli i pełnomocnik- to tak jak wyżej- obecnie „nasz klient, nasz pan”. Pełnomocnicy mogą się i zbłaźnić podpisując idiotyczne pisma byle dostać $$$ od klienta. Inna sprawa, ze pełnomocnicy nie mają pojęcia o post. egzekucyjnym (BTW; kilka egzekucji prowadziłem przeciwko adw i rp) i wypisują bzdury z niewiedzy- ale chyba nie tak grubo jak tutaj.

  pallmall

  12 Wrz 14 17:21

 9. Kilkadziesiąt tysięcy. Nie wiem, dlaczego pani komornik mebelków nie zajęła.

  Ja byłem w kontakcie z tą adwokat i przyznała, że ona taki wniosek do komornika złożyła.

  admin

  12 Wrz 14 18:08

 10. Może dlatego, że wierzyciel o to nie wnioskował?

  pallmall

  14 Wrz 14 20:22

 11. Zawszę wnoszę o egzekucję z ruchomości.

  admin

  14 Wrz 14 20:51

Skomentuj