Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Jolanta Tilsa z Gdyni której chyba zależy…

komentarzy 18

To chyba pierwsza i w dodatku trudna (może i beznadziejna sprawa) którą prowadzi dla ta mnie komornik czyli pani Jolanta Tilsa. Przekazana jej na skutek zbiegu egzekucji do rachunku firmowego. Jednak poniżej zamieszczone pismo pozwala przypuszczać iż jest to komornik której bardziej niż przeciętnie zależy na sprawach egzekucyjnych, nawet na takich trudnych.

rachunek

Na palcach obu rąk mógłbym zliczyć przypadki w których komornicy telefonicznie zasugerowaliby takie posunięcie, na przestrzeni wielu lat i w setkach (jeśli nie w ponad tysiąc) w sumie sprawach egzekucyjnych. Nikt zaś do tej pory nie sugerował tego pisemnie, żaden komornik.

Powiem tak, ja nie wierzę, że w tej sprawie nawet najlepszy komornik coś poradzi, ale sama uprzejmość i takt wobec kobiety nakazuje zadośćuczynić sugestii pani komornik i stosowne pismo – wniosek o zwolnienie rachunku bankowego wysłać. Po to, aby zbiegu egzekucji – przekazania sprawy innemu organowi egzekucyjnemu uniknąć.

Przy okazji, ponoć to poniżej wskazane konto firmowe to hit a w każdym bądź razie najlepsze obecnie na rynku.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 6 Ocena średnia: 3.7]

24/07/2014

kategoria komornik

Komentarze do 'Komornik Jolanta Tilsa z Gdyni której chyba zależy…'

Subscribe to comments with RSS

 1. A może przeciwnie: ma małą ilość spraw mając opinię nieskutecznego komornika i dlatego zabiega?

  Kiwak

  24 Lip 14 14:31

 2. Dla mnie hitem jest Konto w Meritum Banku dla Firm, gdzie dosłownie wszystko jest za 0 zł,nawet przelewy do innych banków (w ING się za to płaci).

  poznań

  24 Lip 14 14:38

 3. Kiwak, opinie negatywne (jak i pozytywne) o komornikach raczej nie rozprzestrzeniają się szeroko, masowo. Tak, że nawet gdyby nieskutecznym komornikiem była, to zapewne nie narzekałaby na brak zleceń.

  poznań, pięknie jest do czasu (mówię ogólnie o wszystkich hitach – kontach bankowych) dopóki po złapaniu wielu klientów nie zmienia się warunków…

  admin

  24 Lip 14 14:46

 4. W Deutsche Bank konto db biznes tak samo- za wszystko 0 zł.

  pall.mall

  24 Lip 14 14:46

 5. Rzeczywiście, te dwa banki zajmują dwa pierwsze miejsca w rankingu który teraz sprawdziłem a konto w ING – trzecie miejsce. A wczoraj na jakieś dwa inne rankingi się natknąłem i ING konto firmowe było na pierwszym miejscu; dziwne.

  admin

  24 Lip 14 14:50

 6. Czy wnioski do komornika można niepoleconą pocztą wysyłać?

  rolnik

  24 Lip 14 15:03

 7. Konto ING ma pierwsze miejsce w rankingu ale jako osobiste a nie firmowe.

  Kaczor Donald

  24 Lip 14 15:10

 8. rolnik, można wysłać pocztą zwykłą ale jak zaginie to nie udowodnisz, że wysłałeś. Wniosek w przedmiotowej sprawie wyśle właśnie pocztą zwykłą, gdyż niespecjalnie mi zależy i te tam ok. 2 złote różnicy w cenie wolę wrzucić na przykład do skarbonki WOŚP.

  admin

  24 Lip 14 15:21

 9. Admin zbiera cały rok na WOŚP 😉

  Zdziś Marchewka

  24 Lip 14 15:23

 10. Tak a propos wysyłania listów pocztą zwykłą. Uciąłem sobie kiedyś pogawędkę ze znajomym aspirantem Policji i zeszła na temat narzekania na pocztę polską. I ten aspirant powiedział, jaki to burdel jest w jednej placówce pocztowej gdzie był coś ustalić prowadząc dochodzenie i powiedziano mu, że listy wysyłane pocztą zwykłą (czyli niepoleconą) nie są ewidencjonowane… 🙂

  admin

  24 Lip 14 15:36

 11. A niby jak miały by być ewidencjonowane? Po nazwisku? Czy kolorze znaczka.

  Jurek

  24 Lip 14 15:53

 12. No, ja się z niego śmieję… On chyba myślał, że to może takie prawie polecone…

  admin

  24 Lip 14 15:54

 13. @Kiwak, gdyby miała „małą liczbę spraw mając opinię nieskutecznego komornika”, to by w połowie roku nie miała ponad 2000 w KM.

  Przemek | Blog o egzekucji

  24 Lip 14 16:59

 14. Ewa Czuber z Krakowa też przysyła takie pisma 🙂

  Piotrek

  24 Lip 14 20:17

 15. A jak będzie z udowodnieniem, że list zwykły został wysłany przed upływem terminu?

  Kaczor Donald

  24 Lip 14 21:13

 16. To urząd (instytucja) musi podnieść, że termin (zawity) nie został dotrzymany. Moim zdaniem dowodem powinien być stempel na kopercie z datą nadania na poczcie. na bezczelnego mogliby jednak stwierdzić, że Ty przyniosłeś to do biura podawczego a nie że wysłałeś…

  admin

  24 Lip 14 21:18

 17. No, pani Komornik niezbyt zależzy na klientach skoro od blisko tygodnia, codziennie, próbuję się dodzwonić do Jej kancelarii i CAŁY!!! czas mam sygnał zajętości a po godzinach pracy miły głos na sekretarce anonsuje Kancelarię i godziny pracy. W necie podany jest ten sam numer telefonu i faksu więc domniemywam, że to w trybie fax jest ustawiony telefon. Zaiste wielka dbałość o klienta gdy blokowana jest możliwość dodzwonienia sie do Niej.

  Vis45

  10 Paź 16 11:18

 18. Wyślij im maila, może odpiszą albo poproś o podanie innego telefonu w mailu.

  admin

  10 Paź 16 11:26

Skomentuj