Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

(Nie)zwolniony leasing – ciąg dalszy sprawy

komentarze 2

O sprawie pisałem w wątku Będzie odszkodowanie od pani komornik? oraz we wpisie Mama wniosła o wyznaczenie terminu licytacji zwolnionej giętarki i cisza… No, w końcu komornik zareagował takim pismem:leasing

Przede wszystkim widzę, że jest nowy komornik w tej kancelarii (na razie formalnie jako zastępca) i próżno szukać w piśmie i na kopercie nazwiska pani komornik za czasów której tak się „zrobiło”. Zmiana nastąpiła bardzo niedawno, może z miesiąc temu. Aktualny komornik, że tak powiem, nie musi nic ukrywać i mieszać, bo (jak rozumiem) to nie przeciwko niemu ewentualnie będzie kierowane roszczenie odszkodowawcze ale przeciwko byłej pani komornik.

Treść pisma dziwi mnie. Wystarczyłoby przejechać się na halę dłużnika i sprawdzić, czy leasing – giętarka jest tam jeszcze. Nic też w piśmie nie napisano o tym, że giętarka została zwolniona w mamy sprawie a info telefoniczne uzyskaliśmy z rok temu, z e została zwolniona… No dobra, czekamy. Przy okazji, dobry leasing jest tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/07/2014

kategoria: leasing

Komentarze do '(Nie)zwolniony leasing – ciąg dalszy sprawy'

Subscribe to comments with RSS

 1. No niech by odebrali zajętą ruchomość- przecież to nic nie zmieni. Wciąż będzie można prowadzić z niej egzekucję. W pierwszej kolejności komornik powinien zasięgnąć informacji od dozorcy, który ma obowiązek informowania komornika o ewentualnej zmianie miejsca jej położenia. A w zasadzie to co komornika interesuje, że ruchomość nie jest własnością dłużnika- komornik nie ma uprawnień do badania własności. Wierzyciel wnosi o licytację- komornik wyznacza. Nie chce- to skarga- którą przerżnie.
  Jeżeli nie dostaliście postanowienia o zwolnieniu to nie została zwolniona. Jeżeli takie postanowienie będzie wydane to skarga i sam się zreflektuje w drodze samokontroli.

  pall.mall

  10 Lip 14 23:39

 2. pall.mall, istotnie, komornik wysyła wierzycielowi odpis postanowienia o zwolnieniu a mama takowego nie otrzymała. Zapomniałem o tym, a przecież już nieraz w innych sprawach gdy zwalniałem, to takowe postanowienie otrzymywałem.

  admin

  11 Lip 14 07:03

Skomentuj