Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nawet comiesięczne odsetki nie są pokrywane – zawiadomienie od komornika

komentarzy 14

Już drugi raz komornik przysłał mi w tej sprawie poniższe pismo. Na pierwsze zapomniałem zareagować ale na to zaraz zareaguję. Najpierw jednak pismo od komornika wklejam:

stan egzekucji

Nie jestem geniuszem matematycznym ale jeśli w sprawie oprócz mnie jest jakiś wierzyciel który ma o wiele wyższą niż moja należność do egzekucji, to kwoty przekazywane mu przez komornika też „nie wystarczają na pokrycie comiesięcznych odsetek w sprawie”. Zmierzam do tego, że taki wierzyciel też takie samo pismo od komornika otrzymał i jeśli nie złoży „wniosków i oświadczeń umożliwiających efektywne przeprowadzenie postępowania w sprawie” to komornik postępowanie w jego sprawie też umorzy. Jak i każdemu innemu wierzycielowi w tej sprawie.

Zakładam też, że inni wierzyciele nie są tak doświadczeni jak ja i przytłoczeni wezwaniem do złożenia „wniosków i oświadczeń umożliwiających efektywne przeprowadzenie postępowania w sprawie” wniosku nie złożą, nie mając pomysłów i wiedzy o mieniu dłużnika.

Ja natomiast zaraz napiszę wniosek o … kontynuowanie egzekucji z wynagrodzenia dłużnika albowiem lepszy rydz niż nic (tylko że innymi słowami to ujmę) i dla komornika też lepsze 8% z ok. 272 zł. co daje komornikowi ok. 22 zł. miesięcznie (w Biedronce za tę cenę można kupić czasem niezłe czerwone wino) niż nic. I o tym też komornikowi napiszę, tyle że bez wstawki o winie.

A gdy ja sam zostanę na placu boju jako wierzyciel egzekwujący, to już owe 250 zł. będzie co miesiąc w całości na moje konto firmowe przelewane przez komornika i ta kwota już przekroczy wartość miesięcznie narastających odsetek.

P.S. Czy już pisałem o tym, że po francuskich winach oddech jest głębszy niż po tych z bardziej południowych krajów? Zafrapowany tym (właśnie wypiłem szklaneczkę francuskiego wytrawnego a wczoraj chilijskie piłem) sprawdziłem, jaki składnik może być odpowiedzialny za ten wzrost wydolności płuc. Prawdopodobnie chodzi o resveratrol. Zacząłem szukać w Google na hasła „zawartość resveratrolu w czerwonym winie” i znalazłem… Najwięcej jest tego składnika w winach z krajów najbardziej na północ położonych a im dalej na południe, tym mniej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

05/07/2014

kategoria komornik

Komentarze do 'Nawet comiesięczne odsetki nie są pokrywane – zawiadomienie od komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mój problem polega na tym, iż dnia 20-06-2012 r. sprzedałem motocykl osobie w systemie ratalnym. Zawarliśmy umowę sprzedaży. Kupujący miał go mi spłacić w 13 ratach każda równa 2000 zl co daje kwote 26 tys zl. Każda wpłata miała wpływać na moje konto do 20 dnia każdego miesiąca. Kupujący już przy czwartej racie zaczął się „ociągać” z wpłatami. Dnia 31-12-2012 roku wysłałem mu upomnienie o nieuregulowanych ratach.
  List odebrał. Dnia 26-04-2013 wysłałem kolejne pismo do niego tym razem ostateczne wezwanie do zapłaty; tym razem kupujący pisma nie odebrał. Niestety kupujący nie przejął się tą sprawą. Ostatnia rata powinna wpłynąć na moje konto dnia 20-07-2013r. niestety do tej pory kupujący zalega mi z kwotą 9.000 zl plus odsetki karne jakie były zawarte w umowie. Z kupującym mam kontakt. Wydzwaniam do niego z zapytaniem o wpłatę lecz ten obiecuje że niedługo i wciąż zwleka. A ja czekać już dłużej nie mogę.
  Kupujący do dzisiejszego dnia wpłacił mi 17.000 zl. Jego ostatnia wpłata miała miejsce dnia 15-06-2013. Jako kolejnym dowodem o jego nieuregulowaniu 9.000 zl na moja rzecz jest zapis w tytule ostatniego przelewu „pozostało do spłaty 9.000 zł”. Moje pytanie jest takie: czy Państwo moglibyście się zająć tą sprawą? Jaka prowizja od tego wyniesie? Ile przypuszczalnie czasu to zajmie? I jakie są szanse na ściągnięcie tego długu? Dodam, że kupujący prowadzi własny serwis komputerowy oraz agencję reklamową. Jak się orientuje motocykl zakupiony ode mnie ma do dziś.

  Anonim

  8 Lip 14 12:40

 2. Sprawa rokuje pozytywnie, proszę o podanie kontaktu do siebie, przesłanie na adres windykacja@grabowski.biz.pl Jeżeli już tyle spłacił choć i długo to trwało, to chyba zamiaru oszustwa nie miał.

  admin

  8 Lip 14 15:03

 3. @Anonim, mam nadzieję, że się Robert nie obrazi, ale: ty serio chcesz taką prostą wierzytelność oddawać firmie windykacyjnej? 😛

  Przemek | Blog o egzekucji

  9 Lip 14 10:02

 4. Cuda komornicze, tzn. że i w takiej sprawie nie jest w stanie odzyskać długu, do rzadkości nie należą.

  Jednak sam rzetelnie napisałem, ze sprawa rokuje pozytywnie.

  admin

  9 Lip 14 10:10

 5. Ja wiem, że rzetelnie napisałeś. Po prostu zdziwienie wyrażam. Chociaż z drugiej strony, gdybym był bardzo zapracowanym człowiekiem, do tego jeszcze niekoniecznie ogarniał kpc, tak, że złożenie pozwu wymagałoby ode mnie wysiłku, też bym wolał zapłacić za pomoc. A lepiej Tobie, niż adwokatowi, bo ty nie chcesz pieniędzy na start.

  Przemek | Blog o egzekucji

  9 Lip 14 10:17

 6. No tak, ale inkasuję prowizję od odzyskanego długu a adwokat nie. W takich i innych sprawach wierzycielom (którzy zwracają się do firmy windykacyjnej), zależy zwykle na szybkim odzyskaniu długu i „metody mnie nie interesują”.

  admin

  9 Lip 14 10:20

 7. Prowizja, a i owszem, ale jak mi nie odzyskasz, to nic Ci nie zapłacę, a adwokatowi trzeba zapłacić tak czy inaczej.

  Przemek | Blog o egzekucji

  9 Lip 14 10:24

 8. No tak, ale koszt zastępstwa procesowego może też od dłużnika ściągnąć.

  admin

  9 Lip 14 10:27

 9. W sumie przy 9.000 długu do odzyskania jest 1.200 kosztów zastępstwa, a jak ładnie skapitalizujesz odsetki i przekroczysz 10.000 (a mając na uwadze daty wymagalności to na pewno da się skapitalizować tak, żeby przekroczyć) to nawet i 2.400, czyli sporo. Tak czy owak najpierw trzeba pieniądze wyłożyć samemu, a nie każdego stać, poza tym zlecając firmie windykacyjnej nie masz ryzyka. Ja bym chyba jednak wybrał firmę (gdyby nie to, że dochodzenie należności od kogoś, kto mnie wkurzy – a każdy mój dłużnik mnie wkurza – sprawia mi osobistą przyjemność).

  Przemek | Blog o egzekucji

  9 Lip 14 10:32

 10. Tak tez i firmę windykacyjną wielu wybiera z tego powodu. Jednak gdy sprawa pozytywnie rokuje jak chodzi o egzekucję komorniczą, gdy dłużnik ma majątek co widać, to ja wybrałbym adwokata / radcę. No chyba, że na czasie zależałoby mi i liczyłbym na przedsądową „twardą” skuteczną windykację.

  A co do kapitalizowania odsetek aby podwójnie wierzyciela skasować, to jeden adwokat kiedyś tak chciał zrobić. Wyrwałem mu dokumenty i wyszedłem.

  admin

  9 Lip 14 10:36

 11. Z adwokatem można się dogadać, a podwójnie skasować dłużnika 🙂

  Przemek | Blog o egzekucji

  9 Lip 14 10:43

 12. Chodzi Ci o dwukrotność stawki minimalnej? Marna szansa na to, aby sąd to klepnął.

  admin

  9 Lip 14 10:51

 13. Nieee. Dogadujesz się z adwokatem, że zapłacisz mu za wniesienie i poparcie pozwu 1500 (jak jeden się nie zgodzi, to drugi, albo piąty), a sąd zasądza 2400 kosztów zastępstwa. 900 dla Ciecie.

  Przemek | Blog o egzekucji

  9 Lip 14 13:12

 14. No tak…

  admin

  9 Lip 14 13:46

Skomentuj