Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Tacy są prawnicy…

komentarze 24

No, powiedzmy że nie wszyscy prawnicy. Niedawno pisałem: Zostałem wezwany do „zaprzestania naruszeń dóbr osobistych”. Po moim mailu do pani adwokat ( jest wklejony w wyżej wskazanym wpisie) odpisała mi:

Witam, w kwestii zgodności z prawem zamieszczania pełnego adresu dłużnika, podaję poniżej sygnaturę wyroku, który odnosi się do tego zagadnienia. Jeżeli nie mają Państwo dostępu do zbioru orzeczeń informuję, iż wyrok ten stanowi, iż podawanie pełnego adresu narusza dobra osobiste.

Aliści poniżej nie było żadnej sygnatury akt wobec czego odpisałem pani adwokat:

Witam,

Nie podała Pani sygnatury.

Robert Grabowski

Wtedy pani adwokat:

Sygn. akt I C 277/12,Sąd Okręgowy Wrocław

No owszem, nie mam dostępu do żadnej bazy orzeczeń (zapewne moi prawnicy mają) ale wystarczyło wpisać w wyszukiwarce Google i wyświetliło się mnóstwo odnośników. Kliknięcie w pierwszy z góry i jest do wglądu uzasadnienie tego wyroku. Nie czytałem tego w całości, tylko zatrzymałem się na pierwszym interesującym mnie fragmencie. I odpisałem pani adwokat (to w cudzysłowie, to fragment z uzasadnienia tego wyroku):

…jednakże toczący się proces przed Sądem Rejonowym dla Wrocławia – Krzyków pod sygn. akt I C 1065/12 przesądzi zasadność i wysokość należnej kwoty.

W naszej sprawie są tytuły wykonawcze tak więc to orzeczenie nie jest adekwatne.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/07/2014

kategoria: prawnicy

Komentarze do 'Tacy są prawnicy…'

Subscribe to comments with RSS

 1. Nic dzisiaj o winie? 😉

  Young

  3 Lip 14 12:00

 2. No, piję sobie francuskie. Jednak wracając dziś z wymiany opon z zimowych na letnie, kupiłem w Kaufland argentyńskie i chilijskie i zaraz któreś otworzę. W ciemno rękę wsunę do skrytki.

  admin

  3 Lip 14 12:26

 3. A jakie jest przesłanie wpisu bo ja wczoraj ciut za dużo wypiłem i może dlatego nie rozumiem…

  veto

  3 Lip 14 12:59

 4. veto, wchodzenie tu na kacu i zabieranie głosu aby tylko to obwieścić i przyznać swa niemoc intelektualną w takim stanie, jest wysoce nieodpowiednie i obraża uczucia / odczucia Innych. 😉

  Poczekaj aż kac minie albo kup sobie czerwone wino na klina, napij się i przeczytaj jeszcze raz.

  admin

  3 Lip 14 13:06

 5. nie wiem o co chodzi bo u mnie właśnie pierwszy wynik w google prowadzi do ogólnodostępnego portalu (bazy) orzeczeń wspomnianego Sądu Okręgowego we Wrocławiu

  http://orzeczenia.wroclaw.so.gov.pl/content/$N/155025000000503_I_C_000277_2012_Uz_2013-09-06_001

  z uzasadnienia
  „Zbyteczne i ingerujące w prywatność dłużnika byłoby natomiast podawanie w ofercie sprzedaży wierzytelności dokładnego adresu zamieszkania dłużnika.”

  W mojej opinii wystarczy ostatnią cyfre budynku lub mieszkania zamienić symbolem „X” i adres nie jest już dokładny

  Zdziś Marchewka

  3 Lip 14 13:28

 6. dodatkowo jeśli chcesz podku..ać dłużników możesz do każdej wierzytelności umieszczać dodatkową informacje typu:
  „sumy kontrolne wierzytelności: x=5 y=4 z=9”

  Zdziś Marchewka

  3 Lip 14 13:38

 7. No tak, uzasadnienie z tego źródła czytałem ale już tego o czym piszesz nie przeczytałem, bo wyżej jest to o czym jej w mailu napisałem. Nie chce mi się teraz dociekać (1,5 korka w głowie) czy to o czym Ty napisałeś jest konsekwencją tego, na co ja wskazałem, czyli że wierzytelność jest sporna. Innymi słowy, czy to sporność wierzytelności ma skłaniać do niepodawania dokładnego adresu. 😉

  Zdziś Marchewka, jest jeszcze jedna kwestia. To, że jakiś sąd okręgowy tak stwierdził, to nie jest dogmat. Może jedna ze stron nie wykazywała tego, co ja bym wykazywał czyli że np. niedookreślenie dokładnego adresu może narazić inna osobę o tym imieniu i nazwisku i adresie zamieszkania przy tej samej ulicy na szykany. 😉 A poza tym, jak ktoś zapyta mnie telefonicznie o adres dokładny tego dłużnika, bo chce wiedzieć czy to ten którego dług chciałby kupić, to przecie podam.

  A poza tym, o jaka prywatność chodzi? Co, będą mu przed drzwiami manifestacje urządzać z powodu długu wobec osoby co jej nie znają?

  admin

  3 Lip 14 13:47

 8. „sumy kontrolne wierzytelności: x=5 y=4 z=9″

  To jest dla mnie w tym momencie za trudne, nie rozumiem. Coś dzisiaj bierze mnie to wino zbyt szybko.

  admin

  3 Lip 14 13:49

 9. Wersja dla korkowców:

  Mieczysław Dłużnikowski Zamieszkuje przy ul. Konopnickiej 153/45,

  Jednakże świadom jego dóbr osobistych w postaci prywatności publikujesz informacje zanonimizowaną:

  Mieczysław Dłużnikowski Zamieszkuje przy ul. Konopnickiej 153/4X, winien jest i blebleble
  sumy kontrolne wierzytelności: x=5 y=4 z=9

  Dla niekorkowców w danym momencie są to informacje „prawie” równoważne

  Zdziś Marchewka

  3 Lip 14 14:07

 10. Tak czy owak jednak, wkrótce, nie mając odpowiedzi od pani adwokat, wysłałem takiego maila:

  Pani Mecenas, jesteśmy „sąsiadami” więc okazuję dobrą wolę, tylko z tego powodu a nie bojąc się procesu. Usunąłem właśnie nr domu, może go Pani
  powiadomić: … Nic więcej zrobić się nie da.

  P.S. jak się Pani czuje w Sądzie Okręgowym Gospodarczym? Chodzi o przyszłe powództwo – zapłatę kary umownej za nieprawdziwe oświadczenia w umowie.
  Koszty nie grają roli, byle skutecznie… w grę wchodzi ponad 200 tys. zł. – powództwo.

  A ona:

  Witam, dziękuję za usunięcie wpisu (usunąłem tylko nr domu – przyp. admina), cieszę się,że doszliśmy do porozumienia w tej sprawie.
  Co do Pana pytania odnośnie reprezentacji przed Sądem Okręgowym- ze względów etyki adwokackiej nie mogę osobiście podjąć się tej sprawy, ponieważ reprezentuję Pana … (no, tego mojego dłużnika – przyp. admina)a, co powodowałoby konflikt interesów dla mojego klienta.
  Jeżeli szuka Pan pomocy w sprawach gospodarczych, moja wspólniczka – adwokat … specjalizuje się w sprawach gospodarczych i sprawach dot. umów. Osobiście mogę ją polecić, gdyż od lat zajmuje się sprawami gospodarczymi dużych podmiotów prawnych. Rozmawiałam z nią i chętnie podejmie się prowadzenia Pana sprawy. Podaję poniżej dane kontaktowe :

  Pozdrawiam adwokat … (po raz pierwszy „pozdrawiam” – przyp. admina

  Słuchajcie, sprawdziłem jak wyglądają obie panie, mają profile na FB. Słuchajcie, myślałem że tylko na amerykańskich filmach prawniczki są wysoce atrakcyjne… Już tak nie myślę.

  admin

  3 Lip 14 14:10

 11. Mieczysław Dłużnikowski Zamieszkuje przy ul. Konopnickiej 153/4X, winien jest i blebleble
  sumy kontrolne wierzytelności: x=5 y=4 z=9

  Zdziś Marchewka, myślisz że jak takim grypsem będziesz publikował, co każdy to odczytuje (bo taki Twój zamysł) to jesteś wolny od odpowiedzialności? 🙂 Lepiej napisz, ile Ty dziś wypiłeś.

  admin

  3 Lip 14 14:16

 12. „Myślisz że jak takim grypsem będziesz publikował, co każdy to odczytuje (bo taki Twój zamysł) to jesteś wolny od odpowiedzialności? :-)”

  Dokładnie tak myśle.

  „podejrzanym jest Jarosław W. syn byłego prezydenta”

  Zdziś Marchewka

  3 Lip 14 14:19

 13. „podejrzanym jest Jarosław W. syn byłego prezydenta”

  Rozumiem Cię i zgadzam się jak chodzi o duch prawa, ale sąd literą załatwiłby Cię. Chociaż, ku…wa przy dobrej łapówce od prawnika (mającego ją od Ciebie) dla sendzi, może mielibyśmy konstruktywne nowe orzeczenie sondu na które można by powołać się.

  admin

  3 Lip 14 14:39

 14. Dla tego wyraznie wczesniej napisałem że wystarczy ostatnią cyfre budynku lub mieszkania zamienić symbolem „X” i adres nie jest już dokładny.
  Usunięcie tylko jednej cyfry (najmniejistotnej) nadal pomaga w lokalizacji dłużnika i jego wk…ania ale obala całkowicie zarzut podania DOKLADNEGO miejsca zamieszkania

  To czy dodatkowo podasz wartość X czy jej nie podasz w mniej lub bardziej zakamuflowanej formie zależy tylko od chęci do dodatkowego wk…ania dłużnika, a zarazem naraża na pewne ryzyko procesu o ochrone dóbr osobistych który byłby dość kuriozalny.

  Zdziś Marchewka

  3 Lip 14 14:55

 15. No, no dobre może…

  OK. Trzeba teraz sprawdzić Argentyńczyka z 2013 r. Chilijczyk był O.K.

  admin

  3 Lip 14 15:03

 16. Argentyńczyk kopie w du…ę. Nie o alkohol chodzi ale o jakość. już nie boje się młodych win. Ta świeżość 😉 mi chyba pasuje.

  admin

  3 Lip 14 16:57

 17. Młoda kobieta też jest jak młode wino szybko kopie w du.ę 😉
  Mimo wszystko też ich się nie boje, Ta świeżość też mi pasuje 😀

  Zdziś Marchewka

  3 Lip 14 19:43

 18. „nie mam dostępu do żadnej bazy orzeczeń”

  służę: http://orzeczenia.ms.gov.pl/

  pall.mall

  4 Lip 14 00:57

 19. O, dzięki pall.mall.

  admin

  4 Lip 14 08:23

 20. A tak serio to jak można funkcjonować w tej branży bez dostępu do orzeczeń, komentarzy itd.?

  pall.mall

  4 Lip 14 08:33

 21. Admin, takie piękne wczorajsze komentarze usunąłeś – aż żal 😉

  Zdziś Marchewka

  4 Lip 14 10:45

 22. pall.mall, sprawy w sądzie prowadzą moi prawnicy, mają swoje kancelarie (nie są u mnie na etacie). Oczywiście nakaz zapłaty sam potrafię uzyskać.

  Zdziś Marchewka, wierz mi, że z ciężkim sercem usunąłem je. Gdybym był na tym blogu anonimowy (jak Ty), to bym zostawił.

  admin

  4 Lip 14 11:09

 23. Windyk-pol, usunąłem Twój „komentarz”. Nie tyle dlatego, że był nie na temat ale został skopiowany z innego portalu. Powielanie tekstów nie jest mile widziane przez … Google.

  admin

  4 Lip 14 11:12

 24. To zapytam inaczej; da się realnie zarabiać powierzając prowadzenie spraw sądowych zewnętrznym prawnikom? Absolutnie z ciekawości zadaje owe pytanie… raczej retoryczne- gdyby nie to byś się tym nie zajmował.

  Swoją drogą (na prztyczek sobie pozwolę)owi prawnicy chyba jednak średnio orientują się w egzekucji jeżeli nie mają pomysłu na sukces w postępowaniach przeciwegzekucyjnych? 😉

  No i plus ode mnie za uwielbienie dla win. Też lubię sobie strzelić kilka. Zupełnie inny rodzaj upojenia niż przy piwsku, czy wódeczce. Przy czym jestem czeladnikiem jeżeli chodzi o ilość- max. 2 jestem w stanie sam wciągnąć.

  pall.mall

  4 Lip 14 18:51

Skomentuj