Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

II licytacja nieruchomości – Miastko. Dla tych, co mają wolne ponad cztery bańki.

komentarzy 8

II licytacja zabudowanej nieruchomości czyli cena wywoławcza to 2/3 jej wartości szacunkowej i wynosi owa cena wywoławcza „tylko” 4.306.667,00 zł. plus VAT (jak nie masz tyle pieniędzy, to w banku pożycz 😉 ). A Miastko to miasto w województwie pomorskim w powiecie bytowskim. Nieruchomość należy do dłużnika będącego spółką z o.o. Oto skan obwieszczenia o licytacji:miastko

Obwieszczenie komornik przesłał do wiadomości 40 wierzycieli, w tym do banku (zapewne chodzi o zabezpieczony hipotecznie kredyt firmowy) oraz Skarbu Państwa :-(. To info które mnie zasmuca jako jednego z wierzycieli; oczywiście nie powinno zasmucać licytantów. Przy okazji; komornik jest niekonsekwentny, bo jak chodzi o dane niektórych wierzycieli, to podaje tylko imię, nazwisko i miejscowość (Robert Grabowski, 41-200 Sosnowiec) a jednej pani i jednego pana adres pełny podał (dwie odrębne sprawy, dwa różne adresy).

kategoria: Bez kategorii

Komentarze do 'II licytacja nieruchomości – Miastko. Dla tych, co mają wolne ponad cztery bańki.'

Subscribe to comments with RSS

 1. Bez pieczęci komornika, skąd mam wiedzieć ze to nie ściema?

  mariuszk

  9 Cze 14 at 18:46

 2. No bez pieczęci ale przecież możesz zatelefonować do komornika i zapytać czy to prawda. Pieczęć jest na osobnym piśmie w tej samej przesyłce i słowo daję, że przesyłka jest od tego komornika…

  admin

  9 Cze 14 at 19:11

 3. Jurek

  9 Cze 14 at 20:02

 4. O właśnie. Zainteresowani licytacjami w całej Polsce powinni zaglądać do wyżej wskazanego serwisu z ogłoszeniami.

  admin

  9 Cze 14 at 20:24

 5. Życzę powodzenia na licytacji. Krąg potencjalnych zainteresowanych nieruchomością z 4 miliony (z hakiem) jest zapewne ze 100 razy mniej liczny od kręgu zainteresowanych mieszkaniem wartym kilkaset tysięcy złotych.

  Jan Kowalski

  10 Cze 14 at 08:04

 6. Ogłosiłbym te licytację w całej Polsce mailem (biura obrotu nieruchomościami, wybrane podmioty gospodarcze) ale nie zwykłem pracować gratis dla banku który zapewne całość sumy uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości zgarnie. A jak coś pozostanie, to kłania się Skarb Państwa.

  admin

  10 Cze 14 at 08:26

 7. Robercik, prezes zarządu tej spółki udziela się w 9 innych spółkach (tak wynika z KRSu po peselu), z czego żadna z nich nie wygląda na wydmuszkę, a niektóre całkiem poważnie. Być może gość też jest całkiem poważny.

  Co robić dalej to już chyba wiesz.

  Jurek

  10 Cze 14 at 14:10

 8. Jurek, on może mieć na rękę minimum wolne od zajęcia komorniczego… I zapewne tak jest.

  admin

  10 Cze 14 at 15:09

Skomentuj