Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy komuś pomogła firma oferująca oddłużanie?

komentarzy 17

Jest na przykład coś takiego: „Wyczyścimy złą historię kredytową” – reklamuje się jedna z firm.

Bardzo frapuje mnie to „Wyczyścimy złą historię kredytową”. Dlatego, że banki po prostu muszą utrzymywać w BIK informacje o niespłacanych ratach kredytów. I to także bodaj przez pięć lat po tym, jak te zaległe raty zostały spłacone. Nie da się „dogadać” w tej kwestii i tyle.

„Wycofamy zajęcia komornicze” też frapuje mnie. Jak wierzyciel się zgodzi, to wycofacie a dokładniej to tylko wierzyciel może wycofać, albo jak Wasz klient dług spłaci, inaczej nie… Ja bym się nie zgodził, jeszcze ani raz w co najmniej kilku tysiącach spraw nie zgodziłem się. I innym wierzycielom odradzam. 🙂

O.K., proszę o komentarze, czy komuś pomogła jakaś firma która „oddłuża”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 5 Ocena średnia: 3.8]

04/06/2014

kategoria zadłużenie

Komentarze do 'Czy komuś pomogła firma oferująca oddłużanie?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Może straszą wierzycieli i korumpują bankowców albo też straszą albo hakują system BIK i usuwają dane. 😉

  Yuzek

  4 Cze 14 09:56

 2. albo hakują system BIK i usuwają dane.

  No, o tym nie pomyślałem a faktycznie w ten sposób da się „wyczyścić” złą historię kredytową a nawet znacznie ulepszyć dopisując coś. Czyli jednak da się. Zwracam honor. 🙂

  admin

  4 Cze 14 10:01

 3. jeżeli zaległość była do 90 albo może max 180 dni, to banki idą na to i zgadzają się wykreślić wpisy. dłuższe zaległości – nie i wpis wisi widoczny przez 5 lat od daty ustania relacji czyli spłaty przez dłużnika, sprzedaży wierzytelności itp.

  ryszard ochódzki

  4 Cze 14 11:41

 4. prawda jest taka, że te 5 lat przetwarzania w biku po ustaniu zobowiązania to skrajna głupota i strzał w stopę samych banków.
  Wystarczy, że ktoś straci pracę, wcześniej sumiennie płacąc, będzie zalegał z 2-3 ratami, po czym znajdzie pracę i już do końca kredytu spłaca go terminowo.
  Niestety, owe 2-3 raty pociągną się w BIKu jeszcze przez 5 lat i klient nie dostanie kredytu w niektórych bankach, bo nie we wszystkich.

  Mike

  4 Cze 14 11:47

 5. Zgadzam się z Twoją opinią ale jest jak jest. Czyli, jak pisze Rysiu, oferta winna być skorygowana: „Wyczyścimy zła historię kredytową do nawet 180 dni w niektórych przypadkach”.

  admin

  4 Cze 14 12:03

 6. Kiedyś Samcik prześwietlał takie oferty i wyszło mu, że to „czyszczenie rejestru” polega głównie na proszeniu wierzycieli, aby wycofali wpis.

  Lech

  4 Cze 14 14:14

 7. A co do reszty – to pewnie firma pożyczkowa – niewątpliwie nowa pożyczka ma przynajmniej teoretyczne szanse na wycofanie zajęć komorniczych i zmniejszenie przyszłych rat.

  Lech

  4 Cze 14 14:15

 8. No tak, parabank bo zapewne nie bank. Nowy, znacznie wyżej oprocentowany dług…

  admin

  5 Cze 14 11:09

 9. Klasyczny kredyt na kredyt. Jak znam życie, to ta firma, która tego kredytu/pożyczki udzieli ma w swojej ofercie windykację. A taki klient za chwilę będzie w gorszej sytuacji, niż przed pożyczeniem i mają robotę.

  Mike

  5 Cze 14 13:52

 10. A spirala się kręci.
  Moim zdaniem owe „czyszczenie” to zwykły element marketingowy.

  Grzegorz

  5 Cze 14 14:12

 11. Takie pismo wysłałem do krajowego rejestru długów po odtrzymaniu ponaglenia o zapłatę, nie wiem czy mogą żądac zapłaty pomimo iż nie podpisywałem żadnej umowy, czy mógłby ktoś mi poradzić ========================================================== — pismo (mimo iż nie podpisywałem z wami umowy i nie zlecałem ściągania długów od firm mających zobowiązania pieniężne wobec mnie OBCIĄZACIE MNIE KWOTĄ OK 500ZŁ.Trzy kronie pisałem maile do was o wstrzymaniu procedury podpisania umowy i zlecenia ściągnięcia pieniędzy od moich dłużników. Odniosłem wrażenie że wam nie chodzi o pomoc ludziom których oszukano zostawiano bez środków do życia ,tylko zarabianiu na nich ,wiec rozwiązuje umowę z Firmą Krajowy Rejestr Długów)
  oto maile do was
  dn 15 03 2015r pisałem do was dwa tygodnie wstecz żebyście wstrzymali cała procedurę w związku z podpisaniem umowy. Przysłaliście mi rachunek za rzeczy których nice chciałem i nie chce mieć. Obecnie jestem w rozjazdach po za granicami kraju  Pozdrawiam Sławomir Krupiński

  dn31 03 2015rWitam nic u was nie kupiłem umowy nie podpisałem pisze do was  trzeci raz  
  Sławomir Krupiński

  slawwek

  2 Cze 15 22:24

 12. A przez telefon wyrażał Pan zgodę na coś albo mailem?

  admin

  3 Cze 15 05:49

 13. chyba przez telefon tak ale nie pamietam

  slawek

  3 Cze 15 10:31

 14. A kiedy to było, data w przybliżeniu?

  admin

  3 Cze 15 14:39

 15. Witam pierwszą fakturę mam z dnia 02 03 2015r chyba w lutym pozdrawiam Slawek

  slawek

  7 Cze 15 12:39

 16. Jeżeli występował Pan jako przedsiębiorca i nawet tylko przez telefon oświadczył Pan, że zawiera umowę (nawet innymi słowy, na przykład odpowiadając „tak” na pytanie), to umowa została zawarta i teraz może ją Pan wypowiedzieć tylko zgodnie z postanowieniami umowy.

  admin

  7 Cze 15 17:06

 17. dziekuje za porade. firmaKRD odezwała się i rozpatrują sprawę
  pozdrawiam sk

  slawek

  8 Cze 15 21:25

Skomentuj