Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Plan „podziału” czyli Skarb Państwa bierze wszystko… Ja protestuję.

komentarzy 19

Poniżej plan podziału wyegzekwowanej od dłużnika kwoty; „aż” 214,67 zł. (ja też tam jestem, tylko imię mi pomylili, nie ważne). Wszystko od dawna bierze Skarb Państwa (Naczelnik Urzędu Skarbowego prowadzący egzekucję). Nie szkoda pieniędzy na masowe produkowanie i wysyłanie korespondencji do wszystkich pozostałych wierzycieli z których każdy w wyniku „podziału” otrzymuje za każdym razem 0,00 zł.? Plan „podziału”:

plan

Najgorsze, że tego dłużnika znam a biorąc sprawę nie wiedziałem, że to on. I dwóch jego kolegów to też moi koledzy. I dlatego, nie prowadzimy przeciwko niemu windykacji „niekonwencjonalnej”.

W zasadzie jednak niniejszy wpis to mój bunt przeciwko przywilejowi dla Skarbu Państwa – korzystającemu z pierwszeństwa w egzekucji. Ja się pytam, dlaczego? No wiem, takie prawo ale to prawo narusza moim zdaniem prawa innych wierzycieli – podmiotów gospodarczych, osób prywatnych… Oni też potrzebują odzyskać swe pieniądze, często to po to, aby firma przetrwała, ludzi nie zwalniała, podatki płaciła; NOMEN OMEN. Rozumiesz jeden z drugim tam w tym rządzie?

A jak chodzi o prywatną osobę która chce odzyskać np. prywatną pożyczkę (przy okazji, szybkie pożyczki pozabankowe bez BIK i dochodów są tutaj), to co? Mało jest takich co teraz im się pogorszyło w życiu i każdy grosz liczy się dla nich, bezrobotnych na przykład? Dużo takich jest.

Ja zapytam tak: dlaczego pensje (wysokość pensji) pracowników budżetówki mają mieć pierwszeństwo przed należnościami firm (pensjami, zatrudnieniem pracowników firm) i osób prywatnych? No co?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

03/06/2014

kategoria komornik

Komentarze do 'Plan „podziału” czyli Skarb Państwa bierze wszystko… Ja protestuję.'

Subscribe to comments with RSS

 1. No jak się bawić to na bogato – prawie 3 bańki 🙂

  Faktycznie po numerach KM widać że US dołączył sie ostatni, a bierze pierwszy.

  Zdzis Marchewka

  3 Cze 14 13:38

 2. To chyba czas umorzyć u tego komornika i szukać innych źródeł zajęcia, po czym dać to komu innemu, bo z tego to nic nie będzie…

  Przemek | Blog o egzekucji

  3 Cze 14 14:23

 3. Jak chodzi o zajęcie komornicze, to zapewne nic innego nie ma, czego nie zająłby już ten komornik.

  admin

  3 Cze 14 15:47

 4. tu zapewne i windykacja niekonwencjonalna tezż nic by nie dała. po prostu musisz dobrać odpowiednią długość kija 🙂

  ryszard ochódzki

  3 Cze 14 16:29

 5. Pojęcie „windykacja niekonwencjonalna” jest szerokie. 😉

  admin

  3 Cze 14 16:34

 6. Ale trzymanie tej egzekucji jest bez sensu, dłużnik się pewnie do końca życia z tych 3 milionów fiskusowi nie wypłaci…

  Przemek | Blog o egzekucji

  3 Cze 14 18:49

 7. No, tak, ale co robić jak znam tego dłużnika i jego znajomych. Klient nie wypowiada mi umowy; niech sobie znajdzie inną firmę windykacyjną, jak chce. Może ktoś kupi ten dług; w tajemnicy przed dłużnikiem i znajomymi przynajmniej w internecie na giełdzie wierzytelności go umieściłem.

  admin

  3 Cze 14 19:20

 8. W pełni się zgadzam z tym, że z jakiej racji Skarb Państwa ma być zaspokajany jako pierwszy na wyłączność.
  Czy inni wierzyciele nie muszą jeść chleba? A co w sytuacji taka jak tu przedstawiona, gdzie reszta wierzycieli nigdy długu nie odzyska? To jest jakaś paranoja. Kwota faktycznie i tak nie byłaby duża ale 10 zł nikt mi nie da za free a tak kapałoby od komornika.

  poznań

  3 Cze 14 20:01

 9. A jest sporo takich spraw w których Skarb Państwa zostaje całkowicie spłacony (np. z licytacji samochodu albo nieruchomości) a dla innych zostaje ochłap… do podziału albo nic.

  admin

  3 Cze 14 20:08

 10. Zaprawdę godne to i sprawiedliwe.
  Amen…

  zenek

  4 Cze 14 08:09

 11. Jeszcze info z dzisiaj: instytucje państwowe nie będą mogły trzymać rezerw pieniężnych w bankach, będą je przelewać do kasy państawa. Oczywiście środki będą dla nich dostępne po złożeniu odpowiedniego wniosku.

  Tylko czekać jak Tusk i spółka zabiarą nam pół wypłaty, oczywiście środki będziesz mógł pobrać po złożeniu odpowiedniego formularza 🙁

  zenek

  4 Cze 14 08:12

 12. No trudno żeby kasę publiczną ciągnący i prawo tworzący nie wpadli na taki przepis. Im więcej dla skarbu państwa tym więcej dla nich.

  Yuzek

  4 Cze 14 09:07

 13. wybory za rok, może korwin zlikwiduje koryto…

  ryszard ochódzki

  4 Cze 14 11:39

 14. Rysiu, głosowałeś na Korwina / będziesz głosował? 🙂

  admin

  4 Cze 14 11:44

 15. jako dłużnik bym się bardzo cieszył, że żaden mój chuj-wierzyciel grosza wyegzekwowanego nie dostanie, tylko jak już to bezosobowe Państwo, gdzie nikt Ci nie powie : Ha! Udało mi się z ciebie wydrzeć ostatni grosz”.

  Mike

  4 Cze 14 11:51

 16. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia czy jakoś tak.

  admin

  4 Cze 14 12:05

 17. Mike – ja raczej bym się cieszył jakby moim wierzycielem pozostał Skarb Państwa, a nie osoba fizyczna którą będzie mnie nękała do końca dni… 😛 psychicznie lżej mieć dług wobec Państwa

  Mateo

  4 Cze 14 17:49

 18. Państwo też potrafi zgnębić. I ma swoje macki, którymi to czyni, w postaci wszelakiej maści poborców, komorników skarbowych. Odsetki rosną tak samo jak w przypadku innych długów, opłaty egzekucyjne również.
  Wierzyciel prywatny w gruncie rzeczy nic wiecej, niż Państwo Ci nie zrobi, bo ma takie same możliwości jak PAństwo (poza pierwszeństwem Państwa) w odzyskaniu należności.

  Mike

  5 Cze 14 10:08

 19. No, jest komornik skarbowy i tylko on jak chodzi o wierzytelność Skarbu Państwa. Z tego co zauważyłem, to komornicy skarbowi mniej dają się dłużnikom we znaki niż komornicy sądowi.

  Skarb Państwa nie zleci windykacji jakiejś nieprzyjemnej firmie windykacyjnej nie przebierającej w środkach a osoba owszem…

  admin

  5 Cze 14 11:13

Skomentuj