Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Obowiązkowe ogłoszenie w prasie licytacji nieruchomości. Spróbuj pogadać z komornikiem.

komentarze 4

Bez tego licytacji nieruchomości nie będzie. Ogłaszanie licytacji w prasie to strata pieniędzy moim zdaniem, ale cóż zrobić. Zapłaciłeś za oszacowanie nieruchomości, musisz jeszcze opłacić ogłoszenie. Jak mnie pamięć nie myli, to razu pewnego zapłaciłem za ogłoszenie w prasie około tysiąca złotych. O taką kwotę zostałem przez komornika wezwany. Okazuje się jednak, ze może być jednak tylko około stówki. Patrzcie bowiem na poniższe wezwanie od Komornika Jacka Krzyśki z Gryfic (dobry komornik, tak swoją drogą).

prasa

Gdy już oszacowanie będzie w mocy to może zadzwoń do komornika i poproś, aby wykupił najtańsze ogłoszenie w najtańszej gazecie byś mógł kilkaset złotych spożytkować na znacznie potencjalnie efektywniejsze ogłoszenie a mianowicie rozesłanie ogłoszenia mailem, wykupiwszy bazę np. kilku tysięcy adresów e-mail przedsiębiorców z danej miejscowości. To naprawdę po stokroć efektywniejsze ogłoszenie za te same pieniądze.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

20/05/2014

Komentarze do 'Obowiązkowe ogłoszenie w prasie licytacji nieruchomości. Spróbuj pogadać z komornikiem.'

Subscribe to comments with RSS

 1. że tak spytam: uważasz, że kupno nieruchomości jest czynnością równie powszechną jak kupno np. TV czy pralki?

  Nikomu nie pojawi się nagle potrzeba kupna mieszkania czy domu, bo Ty podeślesz im ogłoszenie spamem.

  Nawet za 2/3 na drugiej licytacji.

  To tak z własnych doświadczeń sprzedaży domu i mieszkania (od 2 lat się bujam z domem, mieszkanie pół roku, ceny średnie, rynkowe).

  Posrało się z CHF, wymagany wkład własny więc mało osób dostaje kredyt.

  Reasumując – nawet jak podeślesz komuś super okazję za 2/3 wartości to zapewne i tak mu bank nie da kredytu, a xxx.000 zł raczej mało kto trzyma.

  Michał

  21 maja 14 00:42

 2. Niezupełnie. Napisałem o bazie adresów e-mail przedsiębiorców a pośród nich jest wielu którzy gotówkę mogą mogą wyłożyć na okazyjny zakup jako inwestycję (choćby aby następnie szybko sprzedać nieruchomość).

  Tak czy owak zresztą, z pewnością rozesłanie np. tysiąca maili do firm z miasteczka ma większy sens niż zamieszczenie za te pieniądze ogłoszenia w prasie.

  admin

  21 maja 14 05:24

 3. Przedsiębiorcy? Pod inwestycję? Mieszkanie w bloku?
  Jak już przedsiębiorca inwestuje kapitał to raczej w rozwój firmy, a nie kupuje mieszkanie pod wynajem. Tak to robią osoby prywatne – to znaczy nie robią, bo nie mają środków.
  Chyba, że mówisz o rozreklamowaniu wśród przedsiębiorców licytacji nieruchomości w postaci np. dużego, ogrodzonego i utwardzonego placu, sklepu w centrum miasta – wtedy to ma sens i można mówić o chęci inwestowania.

  Michał

  21 maja 14 07:13

 4. W rozwój firmy? Przy nasyceniu rynku? Szukają innych źródeł zysku.

  admin

  21 maja 14 08:20

Skomentuj