Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

AAAAAAA Akwizytor a adwokat

komentarzy 14

Akwizytorzy zwani czasem ładniej przedstawicielami handlowymi. Dlaczego niektórzy z nich sprzedają o wiele więcej od innych? Czy najlepsi akwizytorzy na przykład firm farmaceutycznych sprzedają więcej niż inni dlatego, że mają o wiele wszechstronniejszą, większą wiedzę na temat jakichś tam tabletek?

Ileż można gadać o tabletkach? A może są najlepsi dlatego, że są po prostu ogólnie bardziej lubiani przez personel służby zdrowia i potrafią co niektórych namówić na udział w „szkoleniu” na Wyspach Kanaryjskich albo i na wzrost dodatniego salda na ich koncie osobistym (za „konsultacje”) i zarazem spowodować, iż lekarz będzie się czuł zobowiązany? A może wujek takiego akwizytora jest na przykład wpływowym urzędnikiem w Ministerstwie Zdrowia?

A adwokat? Dlaczego jeden jest świetny i bardzo znany a inny nie? Czy ich poziom wiedzy w zakresie prawa karnego / cywilnego tak różni się? Nie sądzę, obaj skończyli studia i aplikację gdzie nie wystarczyło tylko uczęszczać na zajęcia aby zaliczyć. Poza tym, z tego, co się orientuję, to większość spraw nie jest zbyt skomplikowanych a w dobie internetu możliwość wyszukiwania na przykład orzecznictw w podobnych sprawach (aby się nimi podeprzeć) ma każdy i nie jest żadną sztuką takowe wyszukać. AAAAAA może chodzi o coś innego?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

30/04/2014

kategoria: prawnicy

Komentarze do 'AAAAAAA Akwizytor a adwokat'

Subscribe to comments with RSS

 1. AAAAAAAle co sugerujesz???

  Lech

  30 Kwi 14 11:07

 2. Nie sugeruję ale prowokuję.

  admin

  30 Kwi 14 11:09

 3. Że niby znajomości, rączka rączkę myje itp?

  Lech

  30 Kwi 14 11:10

 4. No, tak niektórzy mówią, że dobry, doświadczony, błyskotliwy adwokat to ten co ma układy z prokuratorami i sędziami a nie ten, co świetnie prawo zna i potrafi je wykorzystać.

  admin

  30 Kwi 14 11:17

 5. No widzę, że pełno teraz prawników na zasadzie korespondencyjnych kursów radiowych…byleby nie przerywało w eterze podczas kursu a będzie sukces. Mamienie ludzi, że wystarczy znaleźć kilka orzeczeń w necie i je dopasować byleby teza się zgadzała to szczyt ironii czy samochwalstwa?

  POlawiacz_perel

  2 maja 14 20:52

 6. Podałem przykład; tak to często wygląda.

  admin

  3 maja 14 09:51

 7. Masz rację, dobry adwokat, to taki, który informuje klienta o wyroku przed jego wydaniem, nie mylić z kupowaniem wyroku.

  XXX

  4 maja 14 17:32

 8. To jak? Idzie do sędzi i pyta, jaki będzie wyrok? Jeden z moich adwokatów powiedział mi, że widział się na obiedzie w stołówce sądowej z sędzią i zagadał o sprawie a ten powiedział, że to zasądzi nam. I myślę sobie tak, że jakby był skorumpowany przez tego adwokata, to ten adwokat nie powiedziałby mi o tym. Wiesz, plotka dalej krąży, że ja jestem „po służbach specjalnych” (bzdura) i żeby ze mną uważać.

  admin

  4 maja 14 18:02

 9. W idealnym świecie nie dochodzi do sporów sądowych. Ponieważ rozsądny prawnik strony przegrywającej zniechęci klienta do toczenia bezsensownego sporu. Zatem w takim świecie idealny prawnik z góry będzie mógł przewidzieć wynik procesu. Oczywiście mówimy tu o idealnym świecie, o to nie chodzi o to, że w rzeczywistości nie ma idealnych prawników, tylko prawo nie jest idealne i jednoznaczne.

  Lech

  4 maja 14 19:36

 10. Lechu, tenże adwokat zachwalał system USA gdzie ponoć jest tak, że strony (adwokaci) spotykają się przed ewentualnym procesem i potrafią się często dogadać.

  admin

  4 maja 14 19:56

 11. Zapewne duże koszty procesu pomagają w zawarciu ugody.

  Lech

  4 maja 14 19:57

 12. Tak też słyszałem nie raz, ż ew USA koszty procesu są wyższe niż w Polsce. Znacznie wyższe i mogą zrujnować człowieka.

  admin

  4 maja 14 20:09

 13. w USA to wszystko jest droższe, ale tam zarabia się po kilka tysięcy dolarów

  mkp

  7 maja 14 10:28

 14. W Polsce wiele osób też dobrze zarabia, przedsiębiorcy i nie tylko. Jednak w Polsce jakoś nie mówi się chyba o zrujnowaniu kogoś procesem sądowym.

  admin

  7 maja 14 11:06

Skomentuj