Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wiosna komornika

komentarzy 5

Wiosną w komorników wstępuje dobry nastrój a w tych co i tak go mają, wstępuje jeszcze lepszy nastrój. W wielu bowiem, nawet całkowicie bezskutecznych dotąd postępowaniach egzekucyjnych, mają miejsce jednorazowe wpływy w kwotach co prawda nie zawrotnej wysokości, ale jednak niebagatelnych. Np. 2.500 zł. To zajęcie nadpłaty podatku w Urzędzie Skarbowym – pieniądze miast na konto bankowe (albo przekazem do rąk) dłużnika, wędrują na konto bankowe komornika po czym do wierzyciela (po potrąceniu komorniczej opłaty stosunkowej). Bywa tak nawet wówczas, gdy dłużnik już nie pracuje oficjalnie ale na czarno, aby nie dać się komornikowi zwindykować, tudzież gdy pracuje oficjalnie na minimalną stawkę dogadawszy się z pracodawcą (stawka minimalna wynagrodzenia jest całkowicie wolna od egzekucji).

Jeżeli zatem masz już (nie od dzisiaj) tytuł wykonawczy przeciwko swemu dłużnikowi, to rusz się z tym do komornika, bo to może być ostatnia szansa na odzyskanie choć części należności.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 4]

14/04/2014

kategoria komornik

Komentarze do 'Wiosna komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. To faktycznie dobry czas na składanie tych wniosków 🙂

  Kamil

  14 Kwi 14 10:39

 2. musze cie w tym miejscu nieco rozczarowac, a przynajmniej ziarno niepewnoscj zasiac… http://www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/2014/archiwum-2014-iii/3103-koniec-z-zajmowaniem-nadplat-podatku-przez-komornika-13541/

  ryszard ochódzki

  14 Kwi 14 16:14

 3. Właściwie jeżeli wynagrodzenie minimalne jest wolne od egzekucji, a zaliczka na podatek jest częścią tegoż, to nie powinna też być wolna?

  Maciek

  15 Kwi 14 23:02

 4. Jakiś dziwny ten wyrok…

  @Maciek, myślę że nie, skoro ma niezajęte minimalne wynagrodzenie.

  admin

  16 Kwi 14 09:36

 5. Ta sprawa była bardziej skomplikowana, tam chyba chodziło o to, że dłużnikiem była żona a zajęli nadpłatę z rozliczenia wspólnego z małżonkiem. Trzeba dokładnie poszukać.

  Kamil

  17 Kwi 14 20:35

Skomentuj