Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wpisz w Google nazwę Twojej firmy + „opinie”

komentarze 4

Jakiś czas temu zauważyłem w Google, że ktoś (nie wiem czy konkurencja, czy rozwydrzony klient jakiś) dokonał na temat mojej firmy negatywnego wpisu na jednym z forum. Zobaczywszy to w Google, wpisałem w okienku wyszukiwarki „Grabowski Inkasso opnie”. Szkalujący nas wpis pojawił się na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania. Napisałem maila do administracji forum z wnioskiem o usunięcie szaklującego nas wpisu. Usunęli.

Codziennie sprawdzałem, czy tytuł wpisu (którego już nie ma) wciąż wyświetla się w wynikach wyszukiwania Google. Wyświetlał się jeszcze przez cztery dni. Piątego dnia, kiedy zniknął, nastąpił… odczuwalny wzrost ilości zapytań o windykację.

Wniosek? Mnóstwo potencjalnych klientów sprawdza firmę wpisując w Google jej nazwę oraz słowo „opinie”. Sprawdź zatem, czy i Twojej firmy ktoś nie obsmarował w internecie jeśli tak, to zrób to co ja zrobiłem. Obsmarowywanych jest mnóstwo firm, możesz nie mieć pojęcia nawet o tym, że jakiś klient nie był zadowolony. Oczywiście konkurencja nie próżnuje.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

04/04/2014

kategoria biznes

Komentarze do 'Wpisz w Google nazwę Twojej firmy + „opinie”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Obsmarowywanie konkurencji to bardzo ważny element marketingu.

  trojan

  4 Kwi 14 15:46

 2. Łatwiej skutecznie kogoś zdyskredytować niż siebie wypromować, rzekłbym. Przynajmniej jak chodzi o anonimowe wpisy w internecie, na forach, blogach.

  admin

  4 Kwi 14 16:20

 3. ja zamiast „opinie”, wpisuje dane „forum”

  xxx

  4 Kwi 14 20:57

 4. Tak, „forum” też jest dobre albo i lepsze, bo opinie zwykle na forum są wyrażane a poza tym, wcale nie musi paść słowo „opinie” we wpisie.

  admin

  4 Kwi 14 21:02

Skomentuj