Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dziwna ZUS-owska egzekucja z konta bankowego

komentarzy 5

Jak już nieraz pisałem na tym blogu, od czasu do czasu zdarza mi się nie zapłacić jakiejś należności albowiem chcę zobaczyć, jak przebiegać będzie egzekucja. Ostatnio kilka razy nie zapłaciłem ZUS-u. Ku mojemu zaskoczeniu, nie otrzymałem żadnego przypomnienia – wezwania do zapłaty, tytułów wykonawczych też nie otrzymałem natomiast miało miejsce zajęcie mego konta firmowego (przy okazji, dobre oferty kont firmowych są tutaj). Co jeszcze też ciekawe, nie otrzymałem odpisu zajęcia rachunku bankowego a dawniej otrzymywałem na kilka, kilkanaście dni wcześniej zanim konto zostało zajęte.Samo zajęcie konta też jest nowością dla mnie, spójrzcie poniżej.

zajęcie
„Przelew nie został jeszcze zrealizowany” – widać taką adnotację. Zupełnie tak, jakbym to ja ten przelew zdefiniował. Dawniej nigdy czegoś takiego nie było. Nie chciało mi się jednak sprawdzić, czy dałoby się wszystkie środki przelać na inne konto (na inne konto w mBanku).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

26/03/2014

Komentarze do 'Dziwna ZUS-owska egzekucja z konta bankowego'

Subscribe to comments with RSS

 1. Przelew nie został jeszcze zrealizowany, co wskazuje, że został stworzony między sesjami przelewów w mbanku, zawsze się tak wyświetla. Sprawdź jeszcze w przelewach zaplanowanych, czy wyświetla się opcja anulacji tego przelewu.

  XXX

  26 Mar 14 07:14

 2. Już za późno, wczoraj wyszedł. Fakt – mogłem sprawdzić…

  admin

  26 Mar 14 08:12

 3. najdziwniejsze jest, jak piszesz – brak wezwań, tytułu egzekucyjnego, powiadomień.

  zgred

  26 Mar 14 11:10

 4. moze zus od ciebie nauczyl sie konta zajmowac? 🙂

  ryszard ochódzki

  26 Mar 14 15:08

 5. Nigdy im nie uciekałem; miałem odpis zajęcia konta i tak sobie tylko obserwowałem, kiedy wreszcie dług zostanie ściągnięty z konta.

  admin

  26 Mar 14 15:19

Skomentuj