Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornicy szukający frajerów do egzekucji z nieruchomości

komentarze 4

Uwaga, zdarzają się komornicy którzy szukają jelenia do egzekucji z nieruchomości dłużnika. Ukrywają przed wierzycielem to, że nieruchomość dłużnika jest bardzo obciążona hipotekami tudzież, że łączna kwota egzekwowanych należności jest bardzo wysoka, w stosunku do wartości nieruchomości. Zatajają też, że w sprawie jest wierzyciel uprzywilejowany – Skarb Państwa (podatki, ZUS). Mówią – kłamią, pytani przez wierzycieli, że „dla każdego wystarczy” 😉 aby tylko znaleźć pośród wierzycieli egzekwujących frajera który zapłaci za opis i oszacowanie nieruchomości. Komornik swoje dostanie niezależnie od tego, jak wysokie hipoteki są na nieruchomości, niezależnie od tego, jak wysoka jest łączna kwota należności wszystkich wierzycieli.

Nie wszyscy komornicy tak kłamią, zapewne większość znakomita jest rzetelna i prawdomówna. Tym niemniej, Ty sam sobie sprawdź księgę wieczystą nieruchomości przed podjęciem decyzji o wpłaceniu zaliczki na opis i oszacowanie jej. Możesz to sprawdzić online i bezpłatnie pod adresem http://ekw.ms.gov.pl

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/03/2014

Komentarze do 'Komornicy szukający frajerów do egzekucji z nieruchomości'

Subscribe to comments with RSS

 1. W którym dziale to można sprawdzić?

  zyzu

  17 Mar 14 08:49

 2. zyzu, Ty mnie nie denerwuj…. zasłoń se jedno oko i sprawdź w którym dziale.

  admin

  17 Mar 14 08:53

 3. Telefonicznie komornik może opowiadać banialuki. Ale przecież na zapytanie pisemne o konkrety musi odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Inaczej naraża się na spore nieprzyjemności jak wierzyciel się uweźmie. Dlatego chyba lepiej oprócz telefonicznego kontaktu utrzymywać też kontakt pisemny i wszystko sobie skrzętnie układać w domowych aktach.

  Szalony Kefir

  17 Mar 14 09:15

 4. No tak, tylko wiesz, jest z tym trochę roboty – napisać, zaadresować, wysłać. A doprosić się o odpowiedź od komornika, też bardzo różnie bywa.

  admin

  17 Mar 14 09:19

Skomentuj