Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

I kolejny taki dylemat – do komornika czy do windykatora

komentarzy 7

Taki mail:

Mam pytanie dotyczące ściągalności długu. W zeszłym roku podpisaliśmy umowę z osobą która miała wykonać ogrodzenie na podstawie podpisanej umowy pobrała zaliczkę w wysokości 4 tyś złotych i nic nie zrobiła. Założyliśmy sprawę w sądzie i sprawę wygraliśmy. W tym momencie zastanawiam się czy warto iść do komornika czy można Państwu zlecić ściągnięcie takiego długu i czy to jest możliwe. Ponieważ nie wiem czy tak można zrobić oraz jakie są z tym związane opłaty. Proszę o jakąkolwiek informację na e-mail lub telefon … czy byliby Państwo zainteresowani współpracą. Mieszkamy my i dłużnik w Świebodzinie. Nie ukrywam, że wolelibyśmy nie płacić nic z góry za windykację, mamy na głowie spłatę kredytu i inne wydatki natenczas.

Już jak zwykle chciałem odpisać „no oczywiście, że jak jest świeży wyrok, to do komornika, co za pytanie…”. W zasadzie jednak można by spróbować się dowiedzieć czy u któregoś świebodzińskiego komornika dłużnik wasz nie jest aby znany jako nie rokujący nadziei. Komorników zaś jest w Świebodzinie trzech jak na razie:

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świebodzinie Artur Łukomski
66-200 Świebodzin; ul. Jana Pawła II 3/1
Tel.:68 452 33 99 Tel/Fax.:68 452 33 19

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świebodzinie Maciej Barski
66-200 Świebodzin; Pl.Wolności 1B/5
Tel.: 68 382 27 81 Fax: 68 382 08 93

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świebodzinie Bernard Krzysztof Dmuch
Kancelaria Komornicza w Sulechowie
66-015 Sulechów; al. Niepodległości 9
Tel.: 68 385 34 81 Fax: 68 385 34 81

Mając tytuł wykonawczy (prawomocny nakaz zapłaty, wyrok…), masz prawo dowiedzieć się u komornika, czy przeciwko twemu dłużnikowi były prowadzone / są prowadzone postępowania egzekucyjne i z jakim skutkiem. Coś mi mówi, że ten Wasz jest znany. 🙂 Jeżeli tak, to faktycznie nie ma sensu niepotrzebnie tracić pieniędzy na czynności komornicze; może niekonwencjonalnymi metodami windykacyjnymi uda się sprawę załatwić.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/03/2014

kategoria komornik

Komentarze do 'I kolejny taki dylemat – do komornika czy do windykatora'

Subscribe to comments with RSS

 1. Fakt, w przewadze są nieskuteczne egzekucje a zalicza około 200 złotych i jeszcze żądanie dopłaty może być.

  jam

  9 Mar 14 20:36

 2. Można też złożyć zawiadomienie o popełnieniu oszustwa art. 286 kk. Jeżeli dłużnik miał już wcześniej wierzycieli którzy zostali wyrolowani to jest szansa że już wcześniej miał sprawę o oszustwo i dostał wyrok w zawieszeniu. Jeżeli do tego dojdzie mu kolejna sprawa o oszustwo – może się przestraszy odwieszenia kary i zwróci pieniądze.

  Tomasz

  10 Mar 14 19:31

 3. Ano, może i tak być. zawiadomienie nic nie kosztuje wierzyciela.

  admin

  10 Mar 14 19:32

 4. A gdy ktoś ma na głowie komorników, długów od cholery, jest emerytem, ZUS zabiera 25%, dłużnik likwiduje konto w banku i odbiera resztę pieniędzy na poczcie. wierzycie i komornik zdają sobie sprawę, że oprócz tych ściągniętych 25% są jeszcze jakieś pieniądze w posiadaniu dłużnika. Dłużnik się wyprowadza w nieznane, zamieszkuje na przykład na nieznanej komornikowi działce. Czy to uchylanie się od spłacania? Czy na przykład sąd może wydać wyrok o zabieraniu z ZUS więcej, jak 25%? Historia z życia wzięta i dotyczy ludzi w podeszłym wieku. Dług ponoć nie do spłacenia przy rosnących odsetkach.

  Przemek Boniek

  12 Mar 14 03:48

 5. Sąd nie może orzekać jawnie przeciwko przepisom prawa. Jak przepisy stanowią iż maks. 25% to są tego nie zmieni. Jak chodzi o nieznaną działkę, to jak nie ma założonej księgi wieczystej a jest w innym regionie, to może pozostać nienamierzona.

  admin

  12 Mar 14 04:52

 6. To podobno działka należąca do ogródków działkowych. Nie ma więc księgi wieczystej ani prawa własności. Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o sąsiadów, starszych ludzi. On 82, ona prawie tyle i po leczeniu psychiatrycznym. Nie sądzę, aby byli spłacać.

  Przemek Boniek

  13 Mar 14 04:46

 7. Tzn…. aby byli w stanie spłacać.

  Przemek Boniek

  13 Mar 14 04:46

Skomentuj