Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Gdy nie zlecisz komornikowi poszukiwania majątku, to… dwie możliwości

skomentuj

Niedawno w komentarzu na tym blogu ktoś napisał, że nie ma sensu zlecać komornikowi poszukiwania majątku (nie pamiętam dokładnie, ile to kosztuje, ale jakoś chyba ok. 80 zł.), bo i bez tego wykona takie same czynności i można tę kwotę zaoszczędzić sobie. Zadzwoniłem zatem dzisiaj to jednej z kancelarii komorniczych z którymi współpracuję i zapytałem, jak to jest. Zaznaczyłem przy tym, że nie jest to moje pytanie, tylko kogoś na blogu. 😉

Ponoć może być dwojako. Niektórzy komornicy, gdy we wniosku nie wskażesz majątku dłużnika, piszą Ci, że nie wskazałeś majątku dłużnika wobec czego zwrócą Ci wniosek egzekucyjny, chyba że zlecisz owe odpłatne poszukiwanie majątku dłużnika. Są ponoć jednak i tacy komornicy, którzy przejdą nad tym brakiem wskazania majątku do porządku dziennego i mimo tego wykonają zapytania do urzędów. Oczywiście wezwą Cię do uiszczenia zaliczki na wydatki ale nie na poszukiwanie majątku a więc zaoszczędzisz owe ok. 80 zł. (jeżeli egzekucja jest skuteczna, to z tego co wiem, ów koszt poszukiwania majątku też od dłużnika zostaje ściągnięty).

Słuchajcie, w wielu sprawach naprawdę można coś komornikowi przekazać, np. wiecie z relacji czyjejś (niegdysiejszej dłużnika), gdzie pracuje albo macie nr konta firmowego kontrahenta – dłużnika, który kiedyś tam coś tam wam spłacił. Przekażcie te info komornikowi we wniosku egzekucyjnym. A nuż „chyci”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

06/03/2014

kategoria komornik

Skomentuj