Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Hasło „windykacja” zdominowane w Google przez regionalne wyniki

komentarzy 6

Tak przynajmniej jest u mnie na komputerze w Sosnowcu – pierwsze pozycje (niemal cała pierwsza dziesiątka) zdominowana przez firmy katowickie / działające na terenie Katowic. A jeżeli ja mam (załóżmy że nie jestem windykatorem) dłużnika na przykład w Warszawie, to trzeba by szukać na hasło „windykacja Warszawa”. Bardzo wiele jest takich spraw, że dłużnik jest z innego regionu niż wierzyciel.

Od dawna już nie pozycjonuję się czyli nie dbam o to, aby moja firma była wysoko w Google na hasło „windykacja” ani na inne kluczowe słowa, frazy branżowe. „windykacja + miejscowość” też mnie nie interesuje natomiast jest to (jak widać) zalecana strategia pozycjonerska. A zatem, „koledzy” branżowcy, wiele tzw. podstron www zrobić, każda z innym tytułem czyli np. „windykacja Koszalin”, inna „windykacja Katowice” itd. I wypadałoby, aby każda zawierała odmienne informacje a nie toczka w toczkę to samo. Byłoby nieźle, aby każda miała adres w miejscowości o której traktuje, choćby i wirtualny 😉 i aby adres był na podstronie podany (powinno pomóc w osiągnięciu wyższej pozycji na pozycjonowana frazę).

Podobny „trick” pozycjonerski zapewne i w innych branżach działa. Właściwszym słowem jest „SEO” zamiast „pozycjonerski”. SEO – Search Engine Optimization.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

01/03/2014

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Hasło „windykacja” zdominowane w Google przez regionalne wyniki'

Subscribe to comments with RSS

 1. Google lokalizuje ip klienta i szuka najbliższych dopasowań. Jeszcze pół roku temu było inaczej. Istotne jest, że pozycjonowanie na frazę regionalną nic nie daje, jeśli się nie jest na pierwszej pozycji ( jedno do dwóch zleceń miesięcznie dla miasta wojewódzkiego przy pozycji 2/3 w google). Pierwsza pozycja wbrew pozorom też niewiele wiecej daje. U Ciebie jest content. Masa oryginalnej wiedzy, którą odnajduje ktoś poszukujący określonej informacji. 1800 postów… łałałiła 😉 przydało by się coś szczególnego na 2000. Przy tym http://www.grabowski.biz.pl też jest mocno podlinkowany.

  Ja

  1 Mar 14 23:22

 2. Warto tworzyć zakładki nie tylko dla wojewódzkich miast ale i dla tych mniejszych, nawet znacznie mniejszych. Można sprawdzać, czy Google samoczynnie uzupełnia (podpowiada) jeśli wpiszesz np. „windykacja wiel”; podpowie m.in. „windykacja wieluń oraz „windykacja wieliczka”. Nie są to duże miejscowości ale owe podpowiadanie oznacza, że relatywnie sporo osób wpisuje daną frazę. Takich fraz możesz natrzaskać pewnie i ze 100 a tuż generuje ruch na stronie www.

  Mam 2350 postów opublikowanych na tym blogu. grabowski.biz.pl ma linki z dawnych czasów, mnóstwo linków utraciła w międzyczasie.

  admin

  2 Mar 14 05:22

 3. Era pozycjonowania chyli ku upadkowi się. To co Admin robi, ten blog to jest przyszłość.

  suwnicowy

  2 Mar 14 11:59

 4. Nie we wszystkich branżach można tyle napisać, co w windykacji i to jest problem. Blog o czyszczeniu dywanów na przykład? Np nie wiem.

  admin

  2 Mar 14 12:05

 5. Wszystkie wyszukiwarki są wyposażone w cos, co się nazywa karta prywatna po włączeniu, której blokowane jest śledzenie użytkownika.

  hej

  3 Mar 14 08:47

 6. Tyle, że chyba większość osób o tym nie wie albo nie myśli.

  admin

  3 Mar 14 10:27

Skomentuj