Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nie dajcie się zwodzić dłużnikom a w szczególności najemcom

komentarze 2

Taki mail:

Znalazlem dzis w internecie Panstwa strone internetowa, przeczytalem opis Panstwa firmy i dzialalnosci ktora Panstwo wykonuja. Pragne sie zapytac czy podjeli by sie Panstwo wyegzekwowania zaleglych naleznosci od osoby ktora wynajmowala nasze mieszkanie w Krakowie, pod koniec grudnia uciekla ( tak – tak to tylko moge nazwac ) i pozostalo okolo 4400 zl zaleglosci ( osoba ta nie placila od kilku miesiecy oplat do ktorych byla zobowiazana umowa najmu mieszkania ). Nie mialem nigdy w swoim zyciu doczynienia z taka osoba, to co zrobila, to jak dlugi czas mnie zwodzila obietnicami splat wszystkich zobowiazan zdruzgotalo mnie, kwota zaleglosci nie jest ogromna kwota ale zrobie wszystko by ta osoba pozalowala tego co zrobila i moze to ja powstrzyma by podobny przekret zrobic na kolejnym wynajmowanym mieszkaniu.

Osoba ta ma adres zameldowania w okolicach Niebylca, woj. podkarpackie. Jezeli Panstw beda chetni i gotowi podjac sie tej sprawy chetnie opisze cala sytuacje w szczegolach przesle wszelkie niezbedne dokumenty i podpisze wszelkie upowaznienia byscie PAnstwo mogli mnie przed roznymi urzedami, sadami reprezentowac w celu odzyskania tych naleznosci. Podejrzewam ze ma i inne dlugi, znalazlem w tym balaganie wezwania w sprawie pozyczki z jakiejs firmy w Krakowie.

Zasadniczo chodzi o ostrzeżenie jak w tytule. Oszuści są często przekonujący. No i oczywiście sprawdzajcie najemców potencjalnych.

Jak jest adres zameldowania to można się sprawą zająć a (ponownie) podkreślam na wszelki, żeby spisywać też a nawet przede wszystkim nr PESEL (a nie dowodu osobistego). Bez nr PESEL (albo nr NIP) mogą być problemy jeżeli windykacja będzie musiała wkroczyć na drogę sądową.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/02/2014

kategoria: najem

Komentarze do 'Nie dajcie się zwodzić dłużnikom a w szczególności najemcom'

Subscribe to comments with RSS

  1. Mam pytanie czy taka sprawa tez sie zajmiecie, dluznik jest osoba fizyczna i wynajmuje ode mnie mieszkanie i nie chce teraz zaplacic za czynsz za zalegle rachunki kwota ktora ma zaplacic na dzien dzisiejszy to jest 1200zl, ja tez jestem osoba fizyczna bez dzialalnosci gospodarczej podatek za mieszkanie od wynajmu jest oplacany w urzedzie skarbowym.

    Miecio

    28 Lip 16 06:04

  2. Proszę po prostu pozew o zapłatę wnieść a później do komornika. W internecie opublikować dłużnika (pisząc iż jest to oferta sprzedaży wierzytelności) też nie zaszkodzi.

    admin

    28 Lip 16 07:16

Skomentuj