Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Raport ze spóźnionego zajęcia wierzytelności

komentarzy 6

Nic mnie tak nie irytuje w egzekucji komorniczej, jak minimalnie spóźnione i przez to bezskuteczne zajęcie. Latem zeszłego roku tak było w jednej sprawie jak chodzi o nieruchomość; dłużnik zbył ją bodaj na dzień przed próbą dokonania wpisu w KW przez sąd. A teraz w innej sprawie mam spóźnione zajęcie wierzytelności o czym raportuje komornik:

spóźnione zajęcie

W tym wypadku jednak mogę rzec „Polacy, nic się nie stało.” albowiem dłużnik ma mnóstwo wierzycieli w tym Skarb Państwa a zatem zapewne ani złotówki nie otrzymałbym. W zasadzie to chodzi mi o zwrócenie uwagi na komornika: Robert Klocek jako chyba godnego pozytywnego odnotowania w pamięci / w kajecie. Pierwszy raz w karierze otrzymuję takie raporty (na bieżąco). Nie chce mi się załączać innych raportów, więc tylko informuję, że komornik ten uwija się w sprawie jak mucha w ukropie (to powiedzenie chyba nie zawsze jest komplementem, ale tu – jest).

Konkludując inaczej, dłużnik ponad osiem tysiaków wziął, ale nic nie wpłacił komornikowi. Niestety, chyba (w mojej ocenie) nie jest to przestępstwo z art. 300 kk ani żadnego innego. A najem (uprzedzając ewentualne uwagi niektórych szanownych Czytelników) dotyczy nieruchomości przy której aż płakać mi się zachciało jak zobaczyłem ilość i wartość obciążeń hipotecznych…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

07/02/2014

Komentarze do 'Raport ze spóźnionego zajęcia wierzytelności'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dane pana ze skanu:

  (tu hakier_roman podał wszystkie zamazane dane dłużnika w załączonym powyżej piśmie – admin)

  Na przyszlosc! Mazaczek nie wystarczy, prosze uzywac wyciniania/przykrywania cyfrowego dowolnym programem graficznym 🙂

  Pozdrawiam

  hakier_roman

  7 Lut 14 12:32

 2. Dzięki. A to każdy tak może odczytać? Musze poczytać o cyfrowym wycinaniu/przykrywaniu, bo na razie nie mam pojęcia, o co chodzi.

  A jakbym wygumował na biało, to też będzie można odczytać?

  admin

  7 Lut 14 12:53

 3. Wystarczy jak wygumujesz, ewentualnie zaznaczysz fragment i wytnie, aktualnie po prostu zamazałeś tak słabo (pokrycie mniejsze niż 100%), że po zmianie kolorów/wynegatywowaniu/co tam hakier_roman zrobił można spokojnie odczytać.

  Przemek | Blog o egzekucji

  7 Lut 14 13:29

 4. No to przejechałem gumką. Kiedyś gumki używałem ale niedawno czarne wydało mi się fajniejsze. Tutaj nic się nie stało jak chodzi o wyciek danych bo (póki co) facet jest też umieszczony na internetowej giełdzie wierzytelności (wciąż dłużnikiem będąc).

  admin

  7 Lut 14 13:57

 5. O co chodzi z tym czarnym? Robert zamazał markerem i zeskanował, zamazał czarnym w programie graficznym, czy jak? Czego nie robić, bo nieskuteczne?

  Lech

  7 Lut 14 17:58

 6. Najpierw zeskanowałem i używając „Paint” zamazałem czarnym pisakiem. Przyszedł hakier_roman i wpisał w komentarzy wszystkie dane które zamazałem i pouczył (pierwszy komentarz). Idąc za radą Przemka wymazałem czarny pisak (tekst pod zamazaniami) gumką, ponoć to wystarczy. Nie używać mazaka tylko od raz po zeskanowaniu wymazać gumką na biało w „Paint”.

  admin

  7 Lut 14 18:11

Skomentuj