Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ukradli mi PESEL w e-sądzie, komuś też?

komentarzy 12

Weekend to czas, który lubię poświęcić na wnoszenie pozwów w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym. Kupiłem zawczasu mniej więcej tyle butelek wina ile pozwów mam zamiar wnieść i do dzieła. Niestety, znów się obstrukcja trafiła i to nie u mnie.

Otworzyłem butelkę, napełniłem szklankę, przygotowałem dokumenty w sprawie windykowanej pożyczki (przy okazji, szybkie pożyczki bez BIK i dla bezrobotnych są tutaj)  zalogowałem się do e-sądu, chcę zatwierdzić się jako powód a tu wała gdyż pojawia się przy moim nr PESEL (system sam tenże podaje, nie muszę wpisywać), taka oto informacja, której nie mogę przeskoczyć, blokuje dalsze działanie:

Podany PESEL został już wcześniej użyty dla innego powoda, reprezentanta lub pełnomocnika

pesel

Jak to, przecież już może ze sto razy został przeze mnie użyty w pozwach… Zgłosiłem problem do pomocy technicznej, ciekawe jak długo poczekam na odpowiedź (i na rozwiązanie problemu). Ktoś też ma taki problem? Pytam, bo naprawdę nie wiem, co myśleć…

No przecie ku…wa wiem, że nie sędzia ani referendarz ani (chyba…) nikt z obsady e-sądu tego nie zrobił, ale ku…wa powiedz mi, czyż nie jest trafny ten tytuł w takiej sytuacji?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

01/02/2014

kategoria e-sąd

Komentarze do 'Ukradli mi PESEL w e-sądzie, komuś też?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dziś otrzymałem odpowiedź:

  Problem pojawia się w aplikacji EPU globalnie. W chwili obecnej firma serwisująca aplikację pracuje nad rozwiązaniem problemu. Błędy nie mogą zostać naprawione przez pracowników Sekcji Informatycznej EPU bez otrzymania stosownych aktualizacji od producenta aplikacji EPU. Jeżeli poprawka zostanie przekazana, to po testach akceptacyjnych zostanie umieszczona na środowisku produkcyjnym. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

  admin

  3 Lut 14 08:22

 2. Niestety, ku…wa, mamy wtorek i dalej to samo…

  admin

  4 Lut 14 10:15

 3. Nie licz na wiele. W zasadzie nie licz na nic.
  Ja zgłosiłem inny problem techniczny w sierpniu. Po dwóch przypomnieniach mailowych dalej nic, awanturą zrobioną pod koniec września przez telefon wskórałem tyle, że przyszła odpowiedź „problem został przekazany do firmy serwisującej epu”. Od tego czasu jeszcze pisałem maila i dzwoniłem dwa razy.
  Problem nierozwiązany do dziś.

  Piotrek

  5 Lut 14 20:19

 4. Ja muszę przyznać, że mi szybko odpowiadają ale melduję że przedmiotowy problem dalej jest nieusunięty.

  admin

  5 Lut 14 20:41

 5. Jeżeli gdzieś po drodze pojawia się hasło „firma serwisująca epu”, oznacza to, że nie ma szans na rozwiązanie problemu. 🙂

  Piotrek

  5 Lut 14 22:30

 6. Przed chwila sprawdziłem, czy coś się zmieniło. Nadal to samo ale problem dotyczy tylko tych, którzy chcą wnieść pozew jako przedsiębiorcy. Gdy wybrałem opcję – osoba nieprowadząca działalności gospodarczej, przedmiotowego problemu nie było. Zastanawiam się nad tym, czy może to być problem jeśli złożę pozew jako osoba prywatna kiedy to mam cesję jako przedsiębiorca.

  Aha, jest też informacja:

  W dniu 08.02.2014 r. od godziny 09:00 do godziny 24:00 nastąpi przerwa w pracy systemu Elektronicznego Postępowania Upominawczego. Za powstałe w ten sposób utrudnienia bardzo przepraszamy.

  Znowu…

  admin

  5 Lut 14 23:23

 7. mam to samo, po prostu ręce opadają, nawet pomoc techniczna beznadziejna… żeby zadać pytanie trzeba podać numer sprawy, a jak się nie ma żadnej??? gdzie numer telefonu?? totalna beznadzieja, a odpowiedź na Twoje zapytanie to po prostu żenada „Błędy nie mogą zostać naprawione przez pracowników Sekcji Informatycznej EPU bez otrzymania stosownych aktualizacji od producenta aplikacji EPU” hahha

  Robert

  7 Lut 14 15:47

 8. Możesz zaznaczyć opcję „ogólną” i wtedy nie podajesz sprawy.

  Żenada trwa do dzisiaj, z godzinę wstecz sprawdzałem. Chyba zacznę wnosić pozwy jako osoba nieprowadząca firmy, to wtedy to wtedy ten PESEL nie blokuje. W EPU i tak nie ma to znaczenia czy pozew wnoszę jako przedsiębiorca czy osoba prywatna.

  admin

  7 Lut 14 15:51

 9. Mamy sobotę i dalej to samo… No to wnoszę pozew jako osoba prywatna, bo da się.

  admin

  9 Lut 14 12:19

 10. No i dalej nie działa… Czy mogą być jakieś problemy wynikłe z wniesienia pozwu jako osoba prywatna?

  MiCHA

  10 Lut 14 23:32

 11. Wniosłem taki przedwczoraj, nie wydaje mi się.

  admin

  11 Lut 14 11:47

 12. Panowie, działa 😉 przynajmniej na chwilę obecną ;]

  Robert

  11 Lut 14 21:30

Skomentuj