Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wyrzucenie dłużnika – najemcy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

skomentuj

Taki mail

W 2012 roku, od lutego wynająłem dom młodej parze na podstawie umowy najmu na czas nieokreślony. Jednak po fakcie niepłacenia comiesięcznej umówionej kwoty czynszu ani wpłaty umówionej kwoty kaucji (wpłacili tylko jeden czynsz za luty) w lipcu nakazałem opuszczenie domu, dnia następnego. Najemcy opuścili dom jeszcze tego samego wieczora, co znaczy, że mieli gdzie zamieszkać. Obiecali uregulowanie należności. po kilku monitach telefonicznych, najemca bezczelnie stwierdził, że nie zapłaci bo nie dotrzymałem warunków umowy i nie zachowałem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowa mówi o 615 zł. za miesiąc i 2000zł. kaucji. Fakt wynajmowania domu zgłosiłem do Urzędu Skarbowego. Od przychodu, którego właściwie nie było płaciłem podatek.

Kwota zadłużenia wynosi 3075 zł. za 5 miesięcy. Oprócz tego nakradli, lub zniszczyli elektronarzędzia i narzędzia ogrodnicze o wartości ok. 730 zł. Ale to pewnie będzie trudne do udowodnienia. Proszę o wskazówki jakie dokumenty oprócz umowy mam do państwa przesłać. A tak nawiasem mówiąc przydałoby się zdecydowanie wyegzekwować tą należność, (część, chętnie oddam na cele dobroczynne) żeby młody człowiek nie czuł się zbyt pewnym siebie i nie oszukiwał więcej ludzi. Żeby wiedział, że nie ma nic za darmo.

Mogli nie opuszczać lokalu skoro mieli jeszcze trzy miesiące (o ile rzeczywiście) a opuścili. Zapłaty oczywiście można od nich dochodzić. Nie widziałem umowy najmu; najlepiej zastrzec w umowie, ze wynajmujący ma prawo wypowiedzieć umowę bez zachowania terminu wypowiedzenia jeżeli najemca spóźnia się z płatnością.

Styczeń 28th, 2014 at 10:01 pm

kategoria: najem

Skomentuj