Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Firma na żonę a przelew pożyczki na konto teściowej

komentarzy 6

Pozwalam sobie zacytować kolejnego maila jako ostrzeżenie. Sprawa śmierdzi na odległość (patrz: tytuł):

Chciałbym skutecznie odzyskać pożyczone pieniądze osobie z Kalisza. Niestety sam za bardzo nie wiem jak mam się za to zabrać. Kroki, które poczyniłem nie dały absolutnie żadnych efektów. Dłużnik wprost się śmieje i wszystkie rozwiązania, które zaproponowałem ma w dalekim poważaniu. W związku z tym potrzebował bym od Państwa pomocy w mojej sprawie. Wygląda ona następująco:

Pożyczyłem dłużnikowi 21 tyś. PLN na zakup kul paintballowych. Mam stosowne potwierdzenia przelewu oraz korespondencję emailo™wą. Pieniądze zostały przekazane poprzez przelew internetowy w październiku 2011 roku.

Kolejną pożyczkę przekazałem do rąk własnych. Kwota 15 tyś. PLN. Została sporządzona stosowna umowa, której kopię posiadam. W niej też był określony termin spłaty oraz kwota odsetek. Całość opiewała na kwotę 21tyś. PLN (15tyś. pożyczka i 6tyś. odsetki)

Razem jest to 42tyś. PLN. Proszę o informację jak można podejść do sprawy oraz co Państwo jeszcze potrzebujecie wiedzieć aby przystąpić do czynności windykacyjnych. Na umowie pożyczki mam nr dowodu osobistego.

Prowadzi firmę, jednak z tego co sam się dowiedziałem to aktualna firma jest na jego żonę nip …. Natomiast przelewy robiłem na konto firmy teściowej.

Od razu należało zadać sobie pytanie, dlaczego dłużnik nie ma konta firmowego albo osobistego? Zapewne przyjdzie czas, że dowiesz się dlaczego o ile komornik będzie prowadził egzekucję. Najprawdopodobniej dłużnik ma już komornika na karku polującego na jego konta bankowe, być może nie jednego komornika, być może w niejednej sprawie.

Ja rozumiem, że Wy nie robicie w windykacji i nie jesteście wyczuleni na niektóre niuanse, ale bez przesady. Przecie aż prosi się powiedzieć w takiej sytuacji „Ty, ale dlaczego na konto teściowej a nie na Twoje?”. I nie ważne, co Ci zmyśli odpowiadając, nie pożyczaj wtedy.

Prowadzi firmę, jednak z tego co sam się dowiedziałem to aktualna firma jest na jego żonę

No to samo, też czerwona lampka powinna Ci się zapalić. To trzeba było powiedzieć: „OK, pożyczę ale Twojej żonie, przecież pożyczka jest dla firmy którą ona prowadzi a nie Ty”. Od żony zapewne ściągnąłbyś dług, a od niego – nie sądzę. Zauważmy że nawet konto do przelewu jest teściowej a nie żony. Dlaczego? Cwaniak może liczy się z tym, że może (choć to zapewne mało prawdopodobne) udałoby się skutecznie wnieść pozew przeciwko osobie na której konto trafiły pieniądze. Teściowa ma zapewne jakąś niewielka emeryturę z której komornik nic nie ściągnie…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/12/2013

Komentarze do 'Firma na żonę a przelew pożyczki na konto teściowej'

Subscribe to comments with RSS

 1. niestety w polsce trzeba kombinowac zeby zyc

  prawo2013

  20 Gru 13 13:16

 2. Oszustwo nazywasz kombinowaniem?To chyba inne definicje..

  Misiek

  21 Gru 13 00:04

 3. Tak, to ewidentnie zakrawa na oszustwo. Na miejscu pokrzywdzonego, uzyskałbym wyrok w sprawie i wniósł do komornik ao egzekucję. Zapewne okaże się wówczas to, co napisałem. A wtedy zgłosiłbym to jako wyłudzenie właśnie do prokuratury. Wcześniej jeszcze (już teraz) dobrze byłoby nagrać dłużnika jak „Dłużnik wprost się śmieje i wszystkie rozwiązania, które zaproponowałem ma w dalekim poważaniu.”

  admin

  21 Gru 13 05:43

 4. 286 k.k. i jechać z matołem.

  Do tego pozew z 405 k.c. przeciwko teściowej i uprzykrzyć jej życie tak jak to tylko możliwe. Może to idiotę zmotywuje.

  @admin
  zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa zrobiłbym już teraz.

  prawnik

  23 Gru 13 07:36

 5. Nie sądzę, aby organom ścigania zachciało się sprawdzić teraz, czy dłużnik ma inne długi egzekwowane przez komorników. A podanie w przyszłości takich informacji przez wierzyciela może mieć duże znaczenie.

  admin

  23 Gru 13 09:31

 6. Bo Amber Gold organy ścigania dużo chętniej się tym zajmują 🙂

  prawnik

  23 Gru 13 10:39

Skomentuj