Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czerwone wino – offtopic nr 1

komentarze 4

Jestem w tej chwili po wypiciu dwóch butelek czerwonego wina. Po prostu test przeprowadzam, bo nie mam zamiaru na co dzień pić więcej niż 2 x 3/4 szklanki. Jedno hiszpańskie, drugie z RPA wypiłem dzisiaj po południu. Zawartość alkoholu w obu bodaj 12,5%. Czyli alkoholowo mierząc, to jakbym wypił jakieś 7 piw. Tyle, że po 7 piwach na pewno nawet  nie zebrałbym się do napisania tego „wpisu”. A tymczasem, umysł mam jakby wciąż wyostrzony (tak mi się przynajmniej wydaje). Ktoś znany dawno (wieki temu) stwierdził, że piwo śmierdzi kozłem a wino pachnie nektarem. A dlaczego odkąd piję czerwone wino, mam lepszą wydolność podczas biegu? A dlaczego opuchlizna z palca mi zeszła?

Panowie Towarzystwo, Barabasz zdrajca i Tatarczuk zdrajca, na pohybel!

Listopad 8th, 2013 at 5:47 pm

kategoria: Bez kategorii

Komentarze do 'Czerwone wino – offtopic nr 1'

Subscribe to comments with RSS

 1. Piję czerwone wino codziennie od 15 lat w ilości 3/4 – 1 butelka dziennie. Jestem zdrowy jak ryba a pochodzę z rodziny chorowitej co to każdy przeziębienie łapie przy byle przeciągu albo spoceniu się. Robiłem też próby wątrobowe ostatnio i ni chuja.

  AAHiHi

  8 Lis 13 at 20:15

 2. Jakie wina?

  Lech

  8 Lis 13 at 21:18

 3. Ja piję wytrawne. Różnych próbuję. Najwięcej piję tych z regionu Bordeaux ale chilijskie, z RPA, hiszpańskie i inne też mi smakują. Generalnie w granicach 20-30 zł. za butelkę, czasem sięgam po droższe. W czerwonym winie liczy się przede wszystkim RESVERATROL. Wybieram głównie to co najmniej kilkuletnie, rocznik minimum 2009 i starsze ale czasem sięgam też np. po rocznik 2011. Spokojnie można zaopatrywać się m.in. w ALDI, LIDL-u czy KAUFLAND-zie tudzież w innych marketach.

  admin

  9 Lis 13 at 01:08

 4. Ludzie pijący czerwone wino żyją dłużej, od dawna to wiadomo. Zauważcie rzesze bardzo starych a przy tym dalej jakoś aktywnych ludzi na przyzbach w Hiszpanii, we Włoszech, w Południowej Francji. Przy okazji wspomnianych prób wątrobowych, to alkohol pod postacią wódki a nawet piwa powoduje stłuszczczanie się wątroby czyli marskość ale pod postacią czerwonego wina – przeciwnie, o ile zachowany jest umiar w piciu. W czerwonym winie są tak kurewsko mocne antyoxydanty, że takich nie ma w żadnym innym produkcie. Mocniejsze niż w witaminie C. Wino zapobiega rakowi, zapobiega chorobom serca, chorobie Alzheimera, pogarszaniu się wzroku… Bardzo pożyteczny wpis.

  kostek

  9 Lis 13 at 02:17

Skomentuj