Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Gdybym ja był komornikiem czyli rzecz o zakazanej reklamie

komentarzy 29

Oprócz kosztów wynajmu biura i wynagrodzenia personelu, komornik sądowy żadnych innych kosztów nie ponosi. Na poczet prowadzenia czynności egzekucyjnych żąda od wierzyciela zaliczek pod rygorem odmowy dokonania wnioskowanych czynności. Żadnej swej kasy nie wykłada zatem na prowadzenie egzekucji. Jaki z tego wniosek? Im więcej spraw tym lepiej, bo niczym nie ryzykujesz komorniku a im więcej spraw, tym (powiedzmy że w dłuższej perspektywie) więcej skutecznych egzekucji zwłaszcza z wynagrodzenia, z nadpłaty podatku lub z zajęcia konta firmowego albo z zajęcia konta osobistego dłużnika. I bądźmy szczerzy, nie narobisz się zbytnio wysyłając zapytanie do ZUS o płatnika składek czyli o pracodawcę, nie narobisz się wysyłając zajęcie wynagrodzenia. Nie narobisz się wysyłając zajęcie nadpłaty podatku do urzędu skarbowego, nie narobisz się sprawdzając poprzez OGNIVO w których bankach dłużnik ma konta i zajmując te konta – wysyłając kolejny list polecony.

§16 pkt 1 Kodeksu Etyki Zawodowej Komornika stanowi, że Komornika obowiązuje zakaz korzystania z reklamy w jakiejkolwiek formie. A jaka jest najskuteczniejsza reklama, gdzie? Ano ku…wa w Google. Można domyślić się, że od zaje…ania ma spraw np. jakiś komornik z Warszawy który jako pierwszy od góry w wynikach Google widnieje na hasło np. (zwłaszcza) „komornik Warszawa”. Przy okazji, kto to taki, zaraz sprawdzę. O, już mam, jest to na chwile obecną u mnie na ekranie Komornik Rafał Wojtyna.

Osoby choć trochę orientujące się w tym, o co chodzi w pozycjonowaniu dobrze wiedzą, że pozycja w rankingu ustalanym przez Google zależy przede wszystkim od ilości tzw. linków czyli odnośników – hiperłączy prowadzących do tejże strony z innych stron internetowych. Nie bez znaczenia jest też i to, z jakim słowem, z jaką frazą jest to link; lepiej jak (w poruszonym temacie) jest to link ze słowem „komornik” niż ze słowem „krwiopijca” choć zapewniam, że ten drugi też jest lepszy niż żaden.

Czy do strony www naszego przykładowego Rafała Wojtyny prowadzą jakieś linki? Można to sprawdzić np. tutaj:  http://backlinkwatch.com choć to narzędzie może nie pokazywać wszystkich linków (choć może większość tak). Po wpisaniu adresy strony internetowej ww. komornika w odpowiednim miejscu do sprawdzania w ww. narzędziu widzimy, że do strony prowadzi trochę linków. Do strony ww. komornika prowadzi m.in. link z katalogu onet.pl – czy to dozwolone? Zgodnie z §16 pkt 4 Kodeksu Etyki Zawodowej Komornika „Zamieszczona w internecie lub innej książce telefonicznej informacja dotycząca komornika może zawierać tylko takie dane jak: zawód, imię i nazwisko, tytuł naukowy, adres i numer telefonu (faksu, telefaksu). Informacja ta nie powinna się wyróżniać spośród innych standardowych informacji.” Nic nie ma o odnośniku z katalogu który to odnośnik wpływa na wzrost pozycji w Google.

Tak czy owak, wyprzedzenie w Google pozycji naszego przykładowego komornika to prawdopodobnie przysłowiowa bułka z masłem i można tego dokonać tak, że nikt nie będzie mógł się do tego przyczepić. Czyż bowiem można winić komornika za to, że ktoś na swojej stronie internetowej wskazuje go jako dobrego komornika i podaje link do jego strony internetowej? Oczywiście, że nie.

Jest też w internecie mnóstwo darmowych platform blogowych na których każdy może anonimowo założyć tyle blogów ile dusza zapragnie i jako „zadowolony były wierzyciel” linkować do strony internetowej danego komornika. 😉 Każdy też może sobie założyć anonimowo stronę na płatnym hostingu i z niej linkować do ulubionego komornika, polecając go jako rzetelnego… Nikt z żadnej rady komorniczej czy innego ciała nie będzie sprawdzał kto i dlaczego linkuje, bo g…wno mu do tego…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

06/10/2013

kategoria komornik

Komentarze do 'Gdybym ja był komornikiem czyli rzecz o zakazanej reklamie'

Subscribe to comments with RSS

 1. To może komornik mieć link z katalogu prowadzący do jego www czy nie może.

  dociekliwy

  8 Paź 13 10:52

 2. No z przepisu wynika, że nie może. Może tłumaczyć się, że to ktoś wpisał go do katalogu onet.pl ale pewnie nikt w to nie uwierzy (wpis jest płatny) i pewnie można by to sprawdzić, tę pierdołę. Jednak już jak chodzi o linki ze stron internetowych, blogów, jak te mój i innych, to jest tak, jak pisałem w temacie.

  admin

  8 Paź 13 11:00

 3. Link do strony www jest reklamą? Od kiedy?

  prawnik

  9 Paź 13 13:07

 4. Od zawsze.

  admin

  9 Paź 13 13:21

 5. A to niby dlaczego?

  Sama strona www reklamą nie jest, czemu link do niej miałby być reklamą?

  prawnik

  10 Paź 13 08:26

 6. Umieszczenie linka do komornika na przykład w artykule prawniczym jest reklamą. Powoduje że ten i ów kliknie w link i zostanie przeniesiony na stronę internetową. Ta może utkwić mu w pamięci albo i od razu skorzysta z usług tego właśnie komornika. To jest właśnie reklama. Efekt podobny do np. reklamy w telewizji, w przerwie filmu lub meczu.

  admin

  10 Paź 13 09:10

 7. witam z zaciekawieniem czytam Pana strony ale ten wpis jest delikatnie piszac kuriozalny . i nie chodzi o reklamy w internecie ( w mojej ocenie reklama jest pozycjonowanie strony kancelari w internecie , dopisywanie hasel typu skuteczny ) chodzi mi o zapis
  „Oprócz kosztów wynajmu biura i wynagrodzenia personelu, komornik sądowy żadnych innych kosztów nie ponosi:proc
  nie wiem czy Pan wie ale okolo 60-70 egzekucji jest bezskuteczna i koszty jej ponosi komornik ,polecam orzeczenia Tk gdzie szeroko sie nad tym rozwodzi ..pozdrawiam mr

  komornik

  28 Gru 13 14:27

 8. Jak to komornik ponosi koszty bezskutecznej egzekucji? Przecież to wierzyciel musi wpłacić zaliczkę na czynności egzekucyjne a jak egzekucja jest bezskuteczna i komornik wydał więcej niż wierzyciel wpłacił, to wzywa wierzyciela do zapłaty pod rygorem wyegzekwowania… Mogę tego nie zapłacić?

  admin

  28 Gru 13 15:31

 9. wzywa o zwrot wydadtkow czyli znaczki koszty wywiadow dojazd do dluznika . natomiast koszty osobowo rzeczowe zalozenia sprawy i prowadzenia sprawy ( pracownicy asesorzy )nikt mu tego nie zwraca………jest to pokrywane sa ze spraw skutecznych a ich wiadomo jest duzo mniej….jeszcze by brakowalo zeby komornik wykladal za znaczki ???

  komornik

  28 Gru 13 21:04

 10. Napisałem przecież:

  Oprócz kosztów wynajmu biura i wynagrodzenia personelu, komornik sądowy żadnych innych kosztów nie ponosi

  To są przecież stale koszty – pensje personelu, niezależnie od ilości prowadzonych spraw.

  admin

  28 Gru 13 22:11

 11. P.S. Oczywiście gdy przybędzie mnóstwo spraw to w końcu trzeba będzie zatrudnić nowego pracownika ale jakieś rezerwy zapewne drzemią w personelu już zatrudnionym.

  admin

  28 Gru 13 22:27

 12. niech pan zapyta ile takie koszty miesiecznie komornika wynosza gdzie kazda kancelaria ze starych ma z 1000 alimentow do obrobienia , Wy mozecie odmowic prowadzenia sprawy my nie 🙂 uwazam ze podstawa powinna byc umowa wierzyciela z komornikiem o wynagrodzenie oczywiscie opodatkowane……..tak jak w holandi belgi i francji…
  egzekucje skarbowa polaczyc z sadowa i zatrybi

  komornik

  28 Gru 13 22:36

 13. Myślę, że takich spraw nie prowadzi się cały czas. Sprawdza się czy pracuje, czy ma konto, nadpłatę w urzędzie skarbowym, ewentualnie jeszcze zapytanie o nieruchomości i może wizyta w domu. Jak mniemam wierzyciel alimentacyjny też za to musi zapłacić. Jeżeli te ustalenia są negatywne to przecież sprawa ląduje na długi czas na półce, czyż nie tak?

  admin

  29 Gru 13 12:30

 14. wierzycielka nie nie placi , zaliczke na wydatki wysyla prezes ….jezeli to wedlug Pana malo czasochlonne czynnosci zapraszam do zawodu, od razu wysle Panu takie alimenty 🙂 czynnosci musza byc powtarzane co pol roku ..

  komornik

  29 Gru 13 13:14

 15. Świetnie, proszę mi załatwić posadę komornika rejonowego, niech się przekonam jaka to bieda. 😉

  admin

  29 Gru 13 13:18

 16. posady nie trzeba załatwiac ,spelnialac wymogi mozna zgłosic chec utworzenia stanowiska gdziekolwiek Pan sobie zyczy ….czy ja gdzies pisalem ze ten zawod to bieda ??? pisalem tylko ze wykonuje prace caritas i tyle…Pan uwaza co innego i tyle …pozstajac z szacunkiem ze szczegolnym uwzglednieniem za pietnowanie naruszen etyki komornikow ( list do wierzycieli od komornika, reklamowanie sie na stronie ) zycze wszystkiego naj w 2014 roku pozdrawiam komornik

  komornik

  29 Gru 13 14:01

 17. Proponuje by firmy windykacyjne pracowały wyłącznie za success fee.

  Easy

  29 Gru 13 14:34

 18. O tym spełnianiu wymogów w przypadku komorników różnie się mówi a mniej więcej tak jak o spełnianiu wymogów na radcę lub adwokata.

  @Easy Ja pracuję wyłącznie za success fee.

  admin

  29 Gru 13 14:59

 19. A dlaczego podejmujecie sie sprawy tylko pow 3 tys?

  komornik

  29 Gru 13 15:07

 20. Czyli jak rozumiem windykacja polega na tym ze bierze success fee od tego co wyegzekwuje komornik albo kupujemy dług za 15% wartości, komornik wyegzekwuje 20% juz jesteśmy w przodzie, jak bezskuteczna i jest postanowienie całość ładujemy w koszty uzyskania przychodu i odpis od podatku. Po co adminowi starać sie o Rewir komorniczy? Skoro wg powyższej metody mozna tylko zyskać? A komornik ilesdziesiat procent pracuje za darmo???? Po co ta dyskusja o staraniach o Rewir – jakieś 200 jedt teraz do obsadzenia a chętnych brak!!! Ciekawe czemu skoro to takie „fantastyczne” zajęcie ???

  Easy

  29 Gru 13 15:18

 21. @komornik, przy niższych kwotach prowizja musiałaby być bardzo wysoka aby nam się opłaciło windykować, to tak w skrócie.

  @Easy, windykacja polega u mnie na tym, że w przeciwieństwie do komorników, ja nie wziąłem zaliczek od klientów – wierzycieli. Na sąd i na komornika też nie wołam od nich kasy, tylko z własnych płacę. Jak już @komornik napisał, większość egzekucji jest bezskutecznych więc nawet moich kosztów nie odzyskam jeśli zdam się w takich sprawach tylko na komorników. Z tym wpisywaniem w koszty, to nie wiem o co Ci chodzi, ja nic nie wpisuję, bo jest to cesja powiernicza a nie kupno.

  To interesujące, że nie ma chętnych na komornika, skoro ponoć (obok notariuszy) zarabiają najwięcej w porównaniu z innymi zawodami prawniczymi. Ponoć minimum 30 tysięcy złotych a maksimum wielokrotnie więcej. No, chyba że to już nieaktualne.

  admin

  29 Gru 13 15:30

 22. Srednia Zarobkow 30 tys? To gdzie te tlumy? Na te stanowiska?…w samej apelacji wroc juz 2 komornikow zrezygnowalo..

  komornik

  29 Gru 13 15:41

 23. „Średnie miesięczne zarobki komorników wg. raportu portalu moja-pensja.pl ( maj 2012 r.)

  woj. mazowieckie 37 tys zł
  woj. dolnośląskie 33 tys zł
  woj. śląskie 32 tys zł
  woj. pomorskie 29 tys zł
  woj. małopolskie 27 tys zł
  woj. wielkopolskie 27 tys zł
  woj. opolskie 25 tys zł
  woj. lubuskie 24 tys zł”

  http://pieniadze.fakt.pl/Komornicy-robia-majatki-na-ludzkim-nieszczesciu,artykuly,202982,1.html

  ” W Polsce komornik sądowy zarabia 30000 PLN brutto. Po odliczeniu składek na ZUS, NFZ i podatku daje to pensję netto w wysokości 20970.2 PLN.”

  A pierwszy komentarz do tego, jest taki: „witam pracuję u komornika i wiem ile oni zarabiają zależy od miesiąca ale średnio 60 000,00zł miesięcznie na czysto – Komornik Andrzej Krwecki ŁÓdź”

  http://www.moja-pensja.pl/zarobki/675,ile-zarabia-Komornik-s%C4%85dowy

  admin

  29 Gru 13 15:47

 24. P.S. Powody rezygnacji mogą być różne.

  admin

  29 Gru 13 15:48

 25. Czyli windykacja iście carritasowska – jak bede cos miał – z pewnością sie odezwę! Co do zarobków Komornikow wg portalu moja pensja czy cóś tam – z „fakt”-u je wzięli czy z „Super-express”-u? Kilku znam i cos nie widzę po nich tych kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie w przeciwieństwie do firm handlujących długami – po Wroc nawet Lambo jeździ

  Easy

  29 Gru 13 16:04

 26. Nie będę sprzeczał się, bo moje wiadomości są tylko z takich źródeł tudzież zasłyszane od osób trzecich. Takich nazwijmy plotek już tylu źródeł słyszałem, że jak to mówią, coś w tym chyba jest…

  admin

  29 Gru 13 16:12

 27. Wszyscy kłamią? Oto kolejna informacja i źródło:

  „Usatysfakcjonowani ze swoich zarobków powinni być także komornicy. (…) W zgodnej opinii wszystkich naszych informatorów, to najlepiej zarabiająca „kasta” prawnicza. Ich zarobki wahają się w przedziale 30 do 70 tys. zł miesięcznie.

  http://praca.gratka.pl/poradnik/art/zarobki-sedziow-i-prawnikow-zagladamy-im-do-portfeli-10538.html

  admin

  29 Gru 13 16:25

 28. Tez kiedys slyszalem.ze zarabiam po 100 tys i zona dziwnie na mnie patrzyla..reasumujac zapraszamy do zawodu jak jest tak dobrze chyba ze Pan wyciaga na tej windykacj jeszcze wiwcej czego zycze.

  komornik

  29 Gru 13 16:36

 29. Nikt tu nie twierdzi, że komornik (w tym Pan) zarabia 100 tys. zł. Jednak już dwa razy mniej, albo trzy razy mniej, to raczej w to wierzę.

  admin

  30 Gru 13 14:49

Skomentuj