Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik z LexisNexis. Komorniczy full wypas.

komentarzy 27

Pięknie nam się (i zgodnie z prawem?) zareklamował mailem nowy pan komornik:

Witam Państwa Serdecznie.

Prowadzę nową kancelarię komorniczą znajdującą się we właściwości Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa w Łodzi. W obszarze mojego działania jest aktualnie również rewir byłego Sądu Rejonowego w Brzezinach (dotyczy egzekucji z nieruchomości). Jednakże jestem przygotowany do przyjmowania spraw spoza obszaru właściwości Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

Moja kancelaria korzysta z profesjonalnego oprogramowania do zarządzania kancelarią komorniczą – Komornik SQL, co umożliwia sprawne podejmowanie czynności.
Mimo krótkiego czasu działania od utworzenia kancelarii, staram się dążyć do pełnego jej zinformatyzowania.
Aktualnie kancelaria posiada dostęp do:
– rejestru BEL; CPD MSW – umożliwiającego sprawdzenie identyfikatorów osobistych oraz danych adresowych dłużnika.
– Wydziału Ksiąg Wieczystych – umożliwiającego ustalenie na podstawie podanych identyfikatorów czy dłużnik jest właścicielem nieruchomości.
– elektronicznego systemu sądowego (e-sąd) – umożliwiającego prowadzenie egzekucji na podstawie elektronicznego tytułu wykonawczego.
– systemu OGNIVO – umożliwiającego ustalenie czy dłużnik posiada rachunki bankowe.
– bazy CEPIK – umożliwiającej ustalenie czy dłużnik jest właścicielem pojazdów mechanicznych.
– Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych – umożliwiającej przeglądanie ksiąg wieczystych znajdujących się w bazie po podaniu nr księgi wieczystej.
– rejestru REGON – umożliwiającego sprawdzenie identyfikatorów dłużnika, adresu siedziby firmy czyli informacji niezbędnych do skutecznego prowadzenia egzekucji.
– Krajowego Rejestru Sądowego – umożliwiającego sprawne znalezienie wszystkich podmiotów gospodarczych objętych ewidencją Krajowego Rejestru Sądowego.
– ZUS PUE – platformy usług elektronicznych umożliwiającej odnalezienie źródeł dochodu dłużnika w ciągu max. 48 godzin od złożenia zapytania.
– LexisNexis – platformy pomagającej weryfikować dłużników, badać ich przeszłość biznesową, sprawdzać powiązania dłużników w spółkach prawa handlowego.
Ważnym podkreślenia jest fakt, iż jako Komornik kładę szczególny nacisk na prowadzenie czynności terenowych. Zdaję sobie bowiem sprawę z tego, że od czynności terenowych i bezpośredniego kontaktu z dłużnikiem zależy w dużej mierze wynik egzekucji.
W ramach współpracy z Państwem jestem gotowy wdrożyć w kancelarii system „komornik on-line” umożliwiający wierzycielowi podgląd danych w Państwa sprawach poprzez generowanie raportów.

Ze swojej strony mogę zapewnić szybkość działania oraz gwarancję dołożenia wszelkiej staranności w celu maksymalizowania stopy odzysku dochodzonych wierzytelności.

Poniżej podaję dane adresowe kancelarii:
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Widzewa w Łodzi Marcin Jakubczyk
Kancelaria Komornicza w Łodzi
93-113 Łódź, ul. Milionowa 55. Tel/fax (42) 687-50-49; Tel kom. 696-947-849
adres e-mail: lodz.jakubczyk@komornik.pl

W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem,

Komornik Sądowy
Marcin Jakubczyk

„LexisNexis – platformy pomagającej weryfikować dłużników, badać ich przeszłość biznesową, sprawdzać powiązania dłużników w spółkach prawa handlowego.” Tak, znam i pamiętam to to. Wpisujesz PESEL dłużnika (w ogóle – człowieka) albo imię i nazwisko tylko (ale wtedy nie masz pewności że to ten Jan Kowalski) i otrzymujesz wykaz podmiotów w których figuruje on jako członek zarządu, prokurent oraz udziałowiec. Ze trzy lata korzystałem z tego (płacąc roczny abonament w kwocie około 4.000 złotych) i nic. Owszem, wielokrotnie zdarzało się że dłużnik figurował w jakimś podmiocie jako członek zarządu lub wspólnik i stosowne wnioski kierowałem wówczas do komornika, o zajęcie wynagrodzenia, udziału w zyskach i samych udziałów też. Niestety, nigdy nic z tego nie było, bo spółki dłużnika okazywały się „trupami” itp. Jedyny czasem pożytek, to było poznanie  nr PESEL delikwenta, bez konieczności wnioskowania o wypis z KRS.

Rozwijając natomiast frazę „Komorniczy full wypas”; no cóż fajnie się to czyta i jest to efektowna reklama tylko że w egzekucji komorniczej jest tak jak w piłce nożnej a mianowicie gra się tak, jak na to pozwala przeciwnik. Na nic te wszystkie bajery gdy dłużnik na siebie nic nie ma.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

08/09/2013

kategoria komornik

Komentarze do 'Komornik z LexisNexis. Komorniczy full wypas.'

Subscribe to comments with RSS

 1. „(…) bez konieczności wnioskowania o wypis z KRS”

  To jeszcze, jak rozumiem, były czasy sprzed eMS? 🙂

  Przemek | Blog o egzekucji

  8 Wrz 13 20:20

 2. Jeżeli chodzi o ems.ms.gov.pl/krs to nr PESEL członków zarządu, wspólników, prokurentów… tam nie ma.

  admin

  8 Wrz 13 20:30

 3. Jest, jak pobierzesz pelny odpis KRS w pdfie.

  Jurek

  8 Wrz 13 21:23

 4. Rzeczywiście, jest pełny odpis. Jednak gdy miałem jeszcze LexisNexis a było to ze cztery lata temu, to pełnych KRS-ów chyba jeszcze nie było w internecie.

  admin

  8 Wrz 13 22:02

 5. Ale nie ma adresów członków Zarządu.

  A takie adresy można znaleźć na kartach wzoru podpisu składanych w aktach rejestrowych spółek. Koszt to kilka złotych.

  To taki windykacyjny hint ode mnie 🙂

  prawnik

  9 Wrz 13 11:08

 6. Tak, nie ma a być powinny (w internecie też). Bardzo często należność można wyegzekwować dopiero od członka zarządu, po bezskutecznej egzekucji przeciwko spółce z o.o. Niektóry z nich fajnie panikują wtedy, gdy otrzymają nakaz zapłaty.

  admin

  9 Wrz 13 11:27

 7. W takim układzie w CEIDG także powinny być ujawnione koniecznie adresy zamieszkania, a nie tylko prowadzenia działalności gospodarczej.

  prawnik

  9 Wrz 13 16:53

 8. Tutaj problemu nie widzę jako że w pozwach wskazuję adres prowadzenia działalności gospodarczej pozwanego i i uchodzi to.

  admin

  9 Wrz 13 17:13

 9. Ależ jak to?!

  Nie powinno przechodzić, a po drugie wszak trzeba znaleźć majątek dłużnika. Warto zacząć od miejsca zamieszkania – to bardzo boli 🙂

  Dlatego jeśli członkowie zarządu mieliby mieć wpisany adres zamieszkania to osoby fizyczne prowadzące DG także 😉
  Ale to już się nie podoba naszemu windykatorowi – bo sam prowadzi działalność w tej formie.

  prawnik

  9 Wrz 13 17:16

 10. Może i nie powinno, ale przechodzi. A w postępowaniu egzekucyjnym czasem komornik operuje innym, zapewne właśnie domowym adresem dłużnika.

  Odpowiadając wyżej, nie myślałem o sobie ale faktycznie im mniej osób zna adres domowy tym lepiej. Zwłaszcza jak chodzi o windykatora.

  admin

  9 Wrz 13 17:24

 11. Jak chodziło o dostęp do adresów zamieszkania przedsiębiorców, to była dziwna sprawa, gdy jeszcze EDG były w urzędach miast i gmin. Coraz trudniej było uzyskać adres przez telefon, a to ze względu na ochronę danych osobowych. Jednak pisemnie każdy mógł adres domowy przedsiębiorcy uzyskać, dokonawszy opłaty skarbowej w kwocie bodaj 17 złotych lub coś koło tego. Pisałem we wniosku zgodnie z prawdą że jest mi potrzeby do złożenia pozwu i każdy mógł tak napisać, w tym kłamiąc. Nikt tego oczywiście nie weryfikował, bo niby jak. Może chodziło im o to, aby był ślad – kto pytał, jakby coś się stało złego, nie wiem. A od dobrych kilku lat nie zdarzyło mi się wnioskować o adres zamieszkania przedsiębiorcy.

  admin

  9 Wrz 13 17:34

 12. Czemu adres działalności ma nie przechodzić (tak, wiem, że niezgodny z kpc)? Jak pozwany odbiera osobiście, po czym jeszcze odpisuje, to po co sąd miałby cokolwiek weryfikować? 🙂

  Przemek | Blog o egzekucji

  9 Wrz 13 19:27

 13. W EPU to i „zastępcze” doręczenia czyli normalnie mówiąc zwroty dwukrotnie awizowane na adres firmy są akceptowane… No, chyba że w każdym przypadku był to też adres zamieszkania. Ktoś coś pisał na tym blogu, że e-sąd sprawdzić może online czy to adres zamieszkania.

  admin

  9 Wrz 13 19:52

 14. Z tym adresem domowym firmy windykacyjnej to chyba przesadzacie,sporo kancelarii jest owartych na adresy domowe obecnie.

  Misiek

  9 Wrz 13 20:15

 15. Tak, tylko że niektóre firmy windykacyjne bardziej dają się we znaki dłużnikom niż kancelarie prawne. 🙂

  admin

  9 Wrz 13 20:22

 16. jak beda chcieli to i tak dojda do adresu domowego:)

  Misiek

  10 Wrz 13 09:14

 17. To jest kwestia stopnia poirytowania dłużnika oraz jego kalibru – możliwości. Nie każdy z nich jest psychopatycznym gangsterem z koneksjami. Większość, znając adres, po prostu podjedzie i np. wybije szybę ale nie znając adresu, nie będzie szukać dojścia do uzyskania tegoż.

  admin

  10 Wrz 13 09:22

 18. Każdy natomiast dłużnik którego pozwę, otrzymuje później mój adres domowy w odpisie pozwu (i w piśmie od komornika).

  admin

  10 Wrz 13 09:30

 19. wiec kolo sie zamyka i tak czy siak go ma niezaleznie gdzie prowadzi sie dzialalnosc.

  Misiek

  10 Wrz 13 11:42

 20. Niekoniecznie, bo niektóre sprawy przyjmuję już po bezskutecznej egzekucji komorniczej.

  admin

  10 Wrz 13 11:56

 21. Z innej beczki – raz potrzebowałem adresu pewnego pana, który to i figurował w KRS, ale nie uśmiechało mi się jechać kilkaset kilometrów do sądu by przejrzeć akta, a poza tym często bywa, że akta są u sędziego i nie ma do nich dostępu.

  I co się okazało? Że pan ten figuruje też w czeskim odpowiedniku KRS. Wszedłem więc sobie na justice.cz i odnalazłem jegomościa, wraz z datą urodzenia i zagranicznym adresem zameldowania. Idzie nawet prześledzić, co kto w Czechach robił w ubiegły stuleciu.

  Dodam, że nie jestem windykatorem, wywiadowcą gospodarczym, detektywem ani nie znam języka czeskiego. Poradziłem sobie bez żadnych Leksisów Neksisów, Infoveritich, IMSiG-ów, Neurobizów i innych takich. W Polsce gospodarka kuleje, bo po co zajmować się innowacyjnymi technologiami, skoro bardziej opłacalne jest zastępowanie ministerstwa sprawiedliwości i komercyjne prowadzenie serwisu z danymi, które powinny być jawne i bezpłatne?

  dino

  10 Wrz 13 21:58

 22. @Admin, ale przecież jak przejmujesz po egzekucji, to składasz wniosek z 788 kpc (o klauzulę na Twoją rzecz) i w aktach może sobie przejrzeć, jeśli chce 🙂

  Przemek | Blog o egzekucji

  11 Wrz 13 20:48

 23. Gdzie tam… Po bezskutecznej egzekucji zazwyczaj nie kieruję jeszcze raz wniosku egzekucyjnego, bo to nie ma sensu.

  admin

  11 Wrz 13 20:50

 24. Z moich doświadczeń wynika, że często ma sens.
  Nie każdy komornik i nie każdy wierzyciel przeprowadza rzetelnie i odpowiednio czynności egzekucyjne.

  prawnik

  12 Wrz 13 08:00

 25. Jeżeli sprawę miał komornik z dostępem do systemu OGNIVO i (jak zapewne było) sprawdził w ZUS czy dłużnik pracuje, sprawdził ruchomości i nieruchomości, to moim zdaniem wznawianie postępowania egzekucyjnego nie ma sensu. Chociaż, zważywszy na to: http://pamietnikwindykatora.pl/2013/09/04/komorniku-czy-potrafisz-zajac-konto-bankowe/ może i należałoby wznawiać postępowania egzekucyjne (u sprytnego komornika).

  admin

  12 Wrz 13 08:52

 26. Jestem po „przemiłej i grzecznej” wizycie Pana komornika we własnej osobie. Z takim Podejściem – chamskim i bojowym to Pan panie Macieju renomy sobie nie zdobędzie.
  To że ktoś ma nie spłacone długi to nie znaczy że jest tym gorszym gatunkiem człowieka. Po prostu są takie a nie inne czasy. Napewno Pana klienci są zdesperowani i gotowi jakoś wyjść ze swoich problemów finansowych ale to nie znaczy że można ich straszyć zajęciem pensji czy rzucać kosmiczne kwoty do zapłaty w ciągu 3 dni.
  Oprócz funkcji należy mieć równiez trochę taktu i kultury.A Panu tego brakuje.

  odwiedzona przez komornika

  27 Lis 13 13:12

 27. A ja jako wierzyciel jestem w pełni zadowolony z działania tego komornika. Nalezność na moją rzecz została odzyskana w niespełna dwa tygodnie od złozenia sprawy w kancelarii. Pełen profesjonalizm i szybkość działania. Oby więcej takich komorników.

  wierzyciel

  21 Lut 14 21:24

Skomentuj