Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pytanie gminnego urzędasa

komentarze 4

W poniedziałek wysyłam do komornika wniosek egzekucyjny, że tak powiem w celu re-egzekucji należności w zakresie której w 2007 roku postępowanie egzekucyjne zostało umorzone jako bezskuteczne. Niespłacona pożyczka prywatna na kwotę 44.000,00 zł, nie licząc odsetek.

Albowiem na internetowej „giełdzie” wierzytelności wisi ten dług i kompletne dane pani dłużniczki. I oto dzwoni do mnie w piątek gminny urzędnik (z urzędu gminu) i pyta czy ten dług aktualny, bo ta pani ma dla nich wykonać pewną usługę. Myślę sobie, no to super, namiary na was mam, wyślę do komornika wniosek o zajęcie jej wierzytelności przysługującej od was – urzędu gminy. Nie chciał powiedzieć z którego urzędu gminy dzwoni, ale wystarczyło później jego nr telefonu stacjonarnego w Google wpisać…

A urzędas pier…oli to, że ona może być nierzetelnym wykonawcą jako nieściągalny dłużnik. On tylko bezsensownie bał się, uwaga… tego, że jak komornik zająłby tą wierzytelność czyli że oni musieliby należność przelać komornikowi a nie jej, to dalej będą mieć dług wobec niej. 🙂

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/07/2013

Komentarze do 'Pytanie gminnego urzędasa'

Subscribe to comments with RSS

 1. Słusznie się boi, bo jak wierzytelności z umowy są płatne ratami w trakcie jej wykonywania, to może się okazać, że z uwagi na brak środków wykonawca nie będzie mógł fizycznie wykonać umówionej roboty, dajmy na to dostawa jakichś rzeczy na 100 tysięcy w 5 transzach.

  Lech | blog o wekslach

  22 Lip 13 07:39

 2. To jest inna rzecz, natomiast on bał się tego, że wciąż pozostaną jej dłużnikiem gdy komornik zajmie jej wierzytelność u nich.

  admin

  22 Lip 13 08:11

 3. Problem mogą mieć też inny a mianowicie taki, że jak baba dowie się iż jej (przyszła) wierzytelność została zajęta, to nie będzie chciała wykonać umowy… I co jej zrobią, obciążą ją karą umowną? Ona ma to zapewne gdzieś bo przecież jest nieściągalna komorniczo.

  admin

  22 Lip 13 08:21

 4. Chciał się tylko dopytać, żeby potem Tata z partii przetensji nie miał do niego.

  first

  24 Lip 13 11:06

Skomentuj