Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik chce sprzedać swój dług

komentarze 4

Zapytano mnie:

Mam poważny problem. Mianowicie przegrałem sprawę z pracodawcą zupełnie niesłusznie, ale nie będę teraz się na ten temat rozpisywał. W chwili obecnej komornik zajął moje konto bankowe do którego nie mam dostepu. Jestem jedynym żywicielem rodziny i chciałbym ten problem w jakiś sposob rozwiązać. Klauzula wykonalności która nadał sąd to wartość 50 069 zł. Bez odsetek. Czy istnieje możliwośc wykupienia przez waszą firmę windykacyjną długu od komornika, którą mógłbym spłacać wam przez jakiś ściśle określony okres? Moje zarobki są dość wysokie zarabiam około 8000 zł miesięcznie więc mam z czego spłacać zaległość. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Komornik nie jest wierzycielem, należność może zbyć tylko wierzyciel, jeżeli oczywiście zechce. Jeżeli tak dobrze zarabia Pan, to nie sądzę aby wierzyciel zechciał zbyć Pana dług. Przy takich Pana zarobkach komornik ściągnie całą należność mniej więcej za rok. Wierzyciel musiałby sprzedać dług za cenę niższą od wartości należności, bo nikt nie kupiłby długu za 100% wartości – nic nie miałby z tego. My długów nie skupujemy i nie sądzę też aby znalazł się nabywca który poszedłby Panu na rękę w ten sposób, że ściąganie długu miałoby trwać jeszcze dłużej niż w aktualnej sytuacji, bo to jest ryzykowne dla wierzyciela. Może Pan np. stracić pracę, czego Panu nie życzę i nowy wierzyciel miałby problem z wyegzekwowaniem należności od Pana.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

20/07/2013

Komentarze do 'Dłużnik chce sprzedać swój dług'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dosc delikatna odpowiedz jak na Ciebie;)Gosc zarabia 8000 i „on nie ma” – smiechu warte.Z komornikiem przeciez mozna sie dogadac zawsze.

  Misiek

  20 Lip 13 10:03

 2. Jedynie z wierzycielem może się dogadać, tylko on mógłby zażądać od komornika zwolnienia wynagrodzenia. Ze mną nie dogadałby się jednak.

  admin

  20 Lip 13 10:13

 3. Jakaś karkołomna operacja ze sprzedażą tego długu. Chyba jednak chodziło mu o to, abyś spłacił jego dług, a on będzie cię spłacał na ustalonych warunkach.

  Lech | blog o wekslach

  21 Lip 13 09:55

 4. I co ja będę z tego miał, oto jest pytanie. Spłacę cały jego dług po czym może odzyskam od niego to co spłaciłem. Znam lepsze rozrywki dostarczające wrażeń bardziej pozytywnych. Dziękuję, nie skorzystam.

  admin

  21 Lip 13 10:34

Skomentuj