Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Piotr i Paweł to to samo

komentarzy 5

No tak, bo pomyliłem się w pozwie i zamiast Piotr wpisałem Paweł jako imię pozwanego. Sąd wydał nakaz zapłaty a poczta skutecznie doręczyła. Nie było sprzeciwu i uzyskałem klauzulę wykonalności. Pochwaliłem się klientowi a ten na to, że super tylko że pozwany ma na imię Piotr a nie Paweł.

Dodzwoniłem się w końcu do e-sądu i pytam, co mam zrobić, czy od nowa pozew pisać. Powiedziano mi, abym wysłał pismo z opisem sytuacji i sędzia orzeknie. Złożyłem więc wniosek o dokonanie korekty w nakazie zapłaty i klauzuli wykonalności. Spodziewałem się bardziej precyzyjnej rady telefonicznie, ale trudno, zobaczymy. Wyobrażam to sobie tak, że wyślą pozwanemu jeszcze raz nakaz zapłaty podając prawdziwe imię jego i poczekają, czy wniesie sprzeciw, normalnie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/07/2013

kategoria: poczta

Komentarze do 'Piotr i Paweł to to samo'

Subscribe to comments with RSS

 1. Po jakimś czasie dostaniesz postanowienie sądu o sprostowaniu omyłki pisarskiej. Takie postanowienie musi się oczywiście uprawomocnić. Zupełnie nie zajmuje się windykacją i na bloga wchodzę hobbystycznie, ale raz w życiu pomagałem znajomemu odzyskać pieniądze i podobną sytuację miałem.

  dino

  10 Lip 13 18:15

 2. Tak z pewnością byłoby gdyby sąd pomylił się przepisując imię (w e-sądzie chyba jest to niemożliwe). A czy będzie tak w moim przypadku, tego nie jestem pewien.

  admin

  10 Lip 13 18:55

 3. To może jest oczywista pomyłka, ale musi jeszcze raz (tzn. po raz pierwszy) dojść do doręczenia pozwu. Na razie Piotr nie mógł go odebrać, nawet gdyby chciał. Sam kiedyś miałem problem z odbiorem listu, jak było napisane Leszek zamiast Lech.

  Lech | blog o wekslach

  10 Lip 13 21:12

 4. Kiedyś mnie policja spisuje i pyta o imię ojca. To im mówię zgodnie z prawdą, że Leszek. A na to policjant: „Nie ma takiego imienia. Jest tylko Lech, Lesław i Lechosław”.

  dino

  12 Lip 13 00:14

 5. Sytuacja dość delikatna, mogła się skończyć grzywną za żartowanie z władzy i utrudnianie czy jakoś tak.

  admin

  12 Lip 13 08:17

Skomentuj