Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dwa trupy i kancelaria podatkowa

komentarze 2

Takie zapytanie:

Mam kilka zapytań do państwa w sprawie windykacji pieniędzy które zostały zaległe za spłatę czynszu z lokalu w kamienicy. Niestety osoba która zalegała kwotę około 7 tyś złotych zmarła, ja zaś natomiast nie przystępowałem do wcześniejszych działań ze względu na to iż dopiero od kilku tygodni stałem się prawowitym właścicielem mieszkania (przepis spadku od zmarłem babci). Jeżeli chodzi o zaleganie spłat, spadek przejmuje syn zmarłej (oj ciężki przypadek, jeżeli chodzi o jakiekolwiek dogadanie się) prowadzi własną kancelarie podatkową. Zmarła osoba nie płaciła przez pół roku 2009 czynszu, oraz nie chciała płacić podniesionego czynszu od roku 2010 do początku 2012 roku. W sumie zaległości jest koło 6-7 tyś zł, na wszystko są administracyjne potwierdzenia. Czy jest jakaś możliwość współpracy z państwa strony w tej sprawie ? Problem na terenie Krakowa.

Jak nie chce się dogadać, to jego strata, zapłaci dodatkowo koszty procesu i opłatę komorniczą. Uzyskać w sądzie tytuł wykonawczy i niech komornik zajmie się nim. Może to jeden z tych co sobie myślą, że komornik nie ma prawa zażądać od niego faktur jego klientów ze względu na „tajemnicę zawodową”. Na tym blogu w komentarzach niejeden też tak twierdził. Jest to oczywiście wierutna bzdura, bo doradca podatkowy (właściciel biura rachunkowego) na żądanie komornika prowadzącego egzekucje przeciwko niemu albo jego klientowi, ma w zębach przynieść komornikowi faktury aby ten mógł spisać sobie trzeciodłużników celem zajęcia wierzytelności.

Ty, ale spiesz się z wniesieniem pozwu, bo należność za czynsz przedawnia się po trzech latach jeśli niezasądzona i pozew nie wniesiony. Co? Tak, wniesienie pozwu wstrzymuje bieg przedawnienia.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/07/2013

kategoria windykacja

Komentarze do 'Dwa trupy i kancelaria podatkowa'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jestem zainteresowana Państwa ofertą, a w szczególności obsługą wierzytelności. Interesują mnie stawki prowizyjne oraz wszelkiego rodzaju opłaty związane z tą usługą. Proszę o przesłanie cennika.

    Alama

    4 Kwi 14 14:21

  2. Nie podała Pani namiarów na siebie, proszę wysłać maila do nas, nasz adres na górze jest.

    admin

    4 Kwi 14 15:12

Skomentuj