Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka na otwarcie punktu bukmacherskiego

skomentuj

Pytanie: Pożyczyłem pieniądze w kwocie 12400 zł. Podpisałem z tą osobą umowę którą mi podpisał. W umowie są jego numery Dowodu Osobistego i informacja że odda mi pieniądze w dwa miesiące po moim żądaniu oddania. Osoba ta pożyczyła pieniądze ode mnie w celu otwarcia zakładów bukmacherskich w Jaworznie. W miesiąc po otwarciu splajtował .W tej chwili mieszka z żoną i dziećmi z jego rodzicami i praktycznie nic nie ma. Ma Jeszcze inne długi i bankowe kredyty i pożyczone od indywidualnych osób. Za tydzień mija termin spłacenia długu przez niego. I dowiedziałem się że zamierza wyjechać do Holandii Czy jest szansa odzyskania pieniędzy.

Odpowiedź: Ja nie udzieliłbym pożyczki nikomu kto otwiera punkt bukmacherski albo nawet knajpę, no chyba że pod zastaw albo pod hipotekę. Coś szybka ta plajta. Może kolega pożyczkobiorca nie wiedział, że taki biznes zechcą kontrolować gangsterzy. Może pojawili się u niego tuż po otwarciu punktu oburzeni bardzo „nieuczciwą” konkurencją i zażądali „odszkodowania za utracone zyski.”

Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Aktualnie zapewne nie ale może za ileś lat, tak. Roszczenie z tytułu prywatnej pożyczki przedawni się dopiero po dziesięciu latach ale nakaz zapłaty uzyskałbym na Twoim miejscu już teraz. Chodzi o to, abyś mógł go zaskoczyć egzekucją komorniczą w przyszłości zamiast dopiero wówczas występować o nakaz zapłaty, bo wówczas może wnieść sprzeciw aby mieć czas na ukrycie majątku.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

07/07/2013

kategoria: pożyczki prywatne

Skomentuj