Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Gdy idiota żąda weksla

skomentuj

Takie zapytanie otrzymałem:

Mam pytanie, Czy na podstawie podpisanego „prawdziwym” imieniem i nazwiskiem weksla przez dłużnika, zdjęcia i bliżej nieznanego aktualnego miejsca zamieszkania aczkolwiek może to być Żyrardów pod Warszawą można wyegzekwować dług w kwocie 19 tys. zł. Domeną dłużnika były lub są oszustwa podatkowe , wyłudzanie VAtu lub towarów z hurtowni na postawie dokumentów firmowych nie swojej firmy lub fałszywych danych personalnych oraz pożyczek w Żyrardowie właśnie.

No i jak mamy odnaleźć tę osobę, jaki adres mamy podać w pozwie, czy taki: „może to być Żyrardów pod Warszawą”. Przecież nawet nie możemy wystąpić skutecznie do MSWiA (po dane adresowe ze zbioru PESEL). Gdyż nie masz ani jego PESEL ani NIP. Co nam po jego zdjęciu? Myślisz że zidentyfikujemy go w policyjnej bazie po rysach twarzy ze zdjęcia jak na podstawie odcisków palców? Dlaczego nie zażądałeś wpisania na wekslu nr jego PESEL?

Z tego co piszesz, to możliwe że prowadzi lub prowadził działalność gospodarczą i jest wówczas wysoce prawdopodobne że figuruje w zasobach internetowych ale skąd ja mam pewność, że osoba o takim imieniu i nazwisku to na pewno on? Pozwę a okaże się, że to inny przedsiębiorca o takim samym imieniu i nazwisku. Nie jednemu psu Burek.

Lipiec 3rd, 2013 at 11:38 am

kategoria: weksel

Skomentuj