Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Myślał, że KRD przedawnienie wstrzymuje…

komentarze 2

Takiego na swój sposób interesującego maila otrzymałem:

Interesuje mnie windykacja nastepujacej Firmy … sp.z.o.o. znajdujaca sie w …, prowadzaca Osrodek Wypoczynkowo-Wczasowy. Firma ta nie uregulowala płatnosci za nastepujace Faktury na łaczna kwote 35tys 944zl, 27gr z dnia 23-06-2011r (nalezy doliczyc odsetki ustawowe do tej kwoty). Zostala rowniez umieszczona przez moja Firme do systemu KRD więc przedawnienie zostalo wstrzymane. Jednak od dwoch lat nie ma zadnego odzewu ze strony dluznika. A wiem ze funkcjonuje. Sprawa nie zostala skierowna do sadu. Wiec mielibysmy do czynienia z windykacja pozasądowa. Prosze o przedstawienie ewentualnej kalkulacji kosztow oraz jak to wyglada z punktu prawnego, czy mozna nadal dokonac windykacji. Poniewaz brak nam sił na ta Spółke.

Źle Pan zrozumiał albo konsultant KRD celowo Pana w błąd wprowadził (aby przekonać do podpisania umowy). Do KRD (Krajowy Rejestr Długów) można dopisywać przedawnione długi ale dopisanie do KRD nie wstrzymuje biegu przedawnienia, na litość …

Jaki jest termin płatności tej faktury? Może jeszcze nie minęły dwa lata. Jeżeli jest to 14 dniowy termin to jeszcze masz kilka dni czasu. Jutro złóż pozew w sądzie, wystarczy że wyślesz pocztą poleconą i bieg przedawnienia zostanie wstrzymany od dnia nadania na poczcie. Bez przedsądowego wzywania dłużnika do zapłaty, bo nie ma na to czasu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

02/07/2013

kategoria: rejestry długów

Komentarze do 'Myślał, że KRD przedawnienie wstrzymuje…'

Subscribe to comments with RSS

  1. Skąd wiesz, że to 2 lata?

    Lech | blog o wekslach

    2 Lip 13 22:50

  2. Nie wiem, ale raczej nie jest to firma transportowa, więc zapewne 2 lata.

    admin

    3 Lip 13 02:07

Skomentuj