Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Testuję egzekucję – zajęcie z ZUS

komentarze 3

Postanowiłem przekonać się na własnej skórze, jak egzekwuje sosnowiecki ZUS. Niezapłaciłem za siebie składek za luty i za marzec. ZUS przystąpił do egzekucji tych składek 27 czerwca b.r. Poniżej załączam odpis zajęcia który dzisiaj otrzymałem:

egzekucja zus

I co? Ano to, co przypuszczałem, czyli ja już mam odpis zajęcia a moje konto firmowe w BRE Bank dalej zajęte nie jest. Jakbym chciał, to bym teraz wszystkie pieniążki na tym koncie przelał na jakieś inne konto bankowe; przy okazji niezłe inne konta firmowe są tutaj. 😉 Nie zrobię tego ale nasuwa się pytanie, ile osób ile firm na moim miejscu będąc przelałoby… Niekoniecznie na firmowe ale na przykład na konto osobiste osoby nawet trzeciej (np. żony). Dobre konta osobiste (dla żon) są tutaj.

Czekamy zatem, kiedy pieniądze zostaną zablokowane. Napiszę wówczas w komentarzu że miało to miejsce. A później napiszę do sosnowieckiego  ZUS aby poprawili skuteczność zajęć egzekucyjnych. Może wydrukuję ten wpis i dołączę do pisma.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

01/07/2013

kategoria komornik

Komentarze do 'Testuję egzekucję – zajęcie z ZUS'

Subscribe to comments with RSS

 1. Możesz zrobić myk, przelać te składki na konto zus, w tym przypadku opłata egzekucyjna sie nie należy 🙂 zus prześle pismo o zaliczeniu.

  Pako

  2 Lip 13 14:36

 2. A niech sobie zarobią. Przy okazji, wciąż konto nie jest zajęte….

  admin

  2 Lip 13 15:31

 3. I oto dopiero dzisiaj pieniądze zostały ściągnięte z konta.

  admin

  9 Lip 13 12:51

Skomentuj