Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Samokontrola akt komorniczych

1 komentarz

Wciąż jeszcze czasem trafia się coś nowego. Tym razem postanowienie od komornika w sprawie sprzed sześciu lat, którego fragment cytuję:

W trakcie przeprowadzonej samokontroli akt stwierdzono błędny zapis w systemie informatycznym w zakresie kosztów przejazdu poza miejscowość, która jest siedzibą komornika (art. 39.2.3) dokonane przez osobę przeprowadzającą czynności. Z akt sprawy wynika, że czynności zostały przeprowadzone jednakże brak jest protokołu terenowego w oryginale potwierdzającego powyższe.

W związku z powyższym komornik uchylił pkt. postanowienia z 2007 roku w zakresie ustalenia kosztów przejazdu poza miejscowość, która jest siedzibą komornika w kwocie 83,66 zł.

Rozumiem zatem, że komornik stwierdził, iż kasa za przejazd nie należy mu się. Uczciwy komornik. Może niejeden na jego miejscu napisałby protokół teraz np. w oparciu o Google Street View. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

01/07/2013

kategoria: komornik

1 komentarz do 'Samokontrola akt komorniczych'

Subscribe to comments with RSS

  1. Nie ma co się ekscytować. Pewnie mieli kontrolę w kancelarii i wyszło przy okazji, wiec w ramach zaleceń pokontrolnych trzeba było to poprawić.

    Jurek

    1 Lip 13 17:23

Skomentuj