Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja bezpośrednia zgodna z prawem

komentarze 2

Zauważyłem że sporo firm windykacyjnych reklamuje swą windykację bezpośrednią jako podstawową, skuteczną czynność windykacyjną. Rzekomo na tymże, przedsądowym etapie załatwiają znakomitą większość spraw – odzyskując pieniądze. Zaznaczają jednocześnie, że windykacja ta jest zgodna z prawem.

Nie może zatem być mowy o groźbach bezprawnych ani o przemocy skierowanych przeciwko dłużnikowi. Przy okazji, jeżeli kilku łysych osiłków odwiedzi dłużnika prosząc kulturalnie o zwrot długu, to moim zdaniem, prokurator też ma tu pole do popisu – może wykazać że doszło do groźby bezprawnej.

Skoro tak jest, to ja bardzo chciałbym usłyszeć (i zobaczyć) tę siłę perswazji pojedynczego windykatora bez „znaków szczególnych” i bez akcentów groźby w retoryce (bez tekstów typu „…albo inaczej będziemy to załatwiać”, itp.) którą odzyskuje większość długów. Póki co bowiem, aż prosi się o to, aby takie przechwałki skwitować w stylu „Nie ze mną te numery Bruner” albo bardziej nowocześnie „Takie rzeczy to tyko w Erze”. Uprzedzając ewentualne spekulacje informuję, że teksty typu np. „… gdy wniesiemy pozew, to dojdą Panu do zapłaty wysokie dodatkowe koszty – procesowe”, tak działają na dłużników jak na wszystkich astronautyczne informacje o prawdopodobieństwie kolizji Ziemi z kometą w przyszłości.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/06/2013

kategoria windykacja

Komentarze do 'Windykacja bezpośrednia zgodna z prawem'

Subscribe to comments with RSS

  1. Mam do odebrania około 11.000pln od osoby prywatnej. Posiadam oświadczenie tej osoby, w którym obligue się spłacić ten dług, jednak nie dostałem najmniejszej kwoty. Jeśli Państwa firma może mi pomóc odzyskać te pieniądze to proszę o kontakt.

    etlas

    6 Cze 14 18:40

  2. Jeżeli znany jest adres zamieszkania dłużnika, to możemy zająć się sprawą. Proszę o kontakt na któreś z tych: tel. 505 159 136, 32 291 99 75, windykacja@grabowski.biz.pl

    admin

    6 Cze 14 18:47

Skomentuj