Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

A to nie mógł Pan Komornik sam wydrukować?

komentarzy 7

W związku ze złożeniem wniosku o egzekucję z nieruchomości, otrzymałem od komornika takie pismo:

kw

Zadzwoniłem do kancelarii komornika i pytam pracownicę kancelarii, czy może wystarczyłby wydruk z księgi wieczystej z internetu. Przyznam, że nie wierzyłem w to, że może wystarczyć, ale zadzwoniłem, że a nuż. I usłyszałem miłą odpowiedź: „Może Pan wydrukować z internetu, tak. Sąd na razie nie zwraca nam uwagi, że są to wydruki z internetu.”

No i nasunęło mi się tytułowe pytanie, bo przecież po co tracić czas. O koszt drukowania chodzi może? No jest tego włącznie z okładką dziewięć stron. Księga w internecie jest na szarym tle i myślałem, że to szare tło też będzie drukowane (znacznie wzrosłoby zużycie tonera) oraz, że każda strona zwłaszcza przewijana na ekranie będzie drukowana na więcej niż jednej kartce. Okazuje się jednak nie, elegancko każda strona na jednej stronie kartki i bez szarego pola, w miarę szybciutko. Tylko na okładce trochę więcej tonera (niebieskiego) zużyło się na wydruk nagłówka. Może słabo drukuje komornicza drukarka?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

12/06/2013

kategoria komornik

Komentarze do 'A to nie mógł Pan Komornik sam wydrukować?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Widzisz, mam taką samą sprawę i wydruk nie może być. Teoretycznie słusznie, wydruk z internetu nie ma jeszcze mocy dokumentu, tak jak to jest np. z KRS.

  Ale skoro „sąd nie widzi różnicy” to może sprawdzę, czy rzeczywiście. Jak ten wydruk robisz? Wchodzisz w każdy dział i drukujesz, czy jest jakiś przycisk „generuj w PDF”?

  Lech | blog o wekslach

  12 Cze 13 10:30

 2. Nie widzę przycisku do generowania PDF. Wchodziłem na każda stronę i zaznaczałem „drukuj”.

  admin

  12 Cze 13 10:47

 3. E, takiej amatorki chyba nie będę robił 🙂

  Lech | blog o wekslach

  12 Cze 13 13:54

 4. Dlaczego? Do wydruków dołącz ten wpis mój dzisiejszy i w piśmie przewodnim napisz, że kolega mówił że można. 🙂

  admin

  12 Cze 13 14:18

 5. P.S. U mnie już w kopercie czeka wydruk na jutrzejszą wysyłkę do komornika.

  admin

  12 Cze 13 14:19

 6. Śmieszą mnie takie rozmyslenia, „Sam nie mógł wydrukować?”. Otóż nie, nie mógł. W takich sprawach istotny jest obieg dokumentu. Musi być WYRAŹNY ślad dowodzący pochodzenie dokumentu. Komornik nie jest wyrocznią. On nie ma prawa dołączać żadnych dokumentów do akt samodzielnie, bo takie ma widzi mi się. Przekazanie takiego dokumentu to jednocześnie poświadczenie jego zgodności z prawdą, a co za tym idzie ponoszeniem odpowiedzialności karnej za ewentualne kłamstwa.

  Adam

  20 Lis 14 12:11

 7. Przecież ja tego wydruku nie podpisywałem. Równie dobrze on – komornik może podmienić wydruk bez podpisu.

  admin

  20 Lis 14 12:26

Skomentuj