Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużniczka z Łodzi miała wczoraj dla mnie propozycję…

komentarzy 5

Tak, wiem co sobie pomyśleliście, specjalnie taki tytuł wstawiłem… Nic z tych rzeczy jednak.

Sprawę prowadzi pani komornik Magdalena Mścichowska z Sosnowca i wezwała dłużniczkę z Łodzi co z prywatnej pożyczki zwróceniem ma problem do stawienia się w kancelarii w Sosnowcu celem udzielenia wyjaśnień o posiadanym majątku. Przy okazji, jeżeli chcecie extra „dokopać” dłużnikowi, to wniosek egzekucyjny złóżcie do komornika z najbardziej odległego miejsca w Polsce. 😉

Dłużniczka przyjechała, ale bodaj najpierw chciała się ze mną widzieć i złożyć mi propozycję. No, nie było mnie w domu ani w firmie, więc odeszła z kwitkiem a dokładnie z numerem mojego telefonu i zadzwoniła do mnie. Myślałem, że proponuję spłatę w ratach ale gdzie tam. Propozycja dotyczyła rozliczenia jej długu jej dwiema wierzytelnościami po bezskutecznej egzekucji komorniczej. :-). Tzn. ujęła to tak, że były te wierzytelności u komornika przez kilka miesięcy, ale je wycofała licząc na to, że dłużnik dobrowolnie zapłaci. ;-). Niezorientowanym w branży wyjaśniam: zamiast zapłacić gotówką, to chciała abym w rozliczeniu przyjął jakieś dwie zdechłe wierzytelności, śmierdzącą padlinę. I tym sposobem zamiast egzekwować zapłatę od niej (która jakiś tam majątek ma), prosiłbym o zapłatę padlinę. Gadał dziad do obrazu a obraz do niego – ani razu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/06/2013

kategoria dłużnicy

Komentarze do 'Dłużniczka z Łodzi miała wczoraj dla mnie propozycję…'

Subscribe to comments with RSS

 1. „Dłużniczka przyjechała”? Fake!

  Lech | blog o wekslach

  8 Cze 13 08:26

 2. Miała wizytę u komornika a poszła do windykacji? Problemy z osobowością jakieś?

  zeki

  10 Cze 13 08:02

 3. Windykacja – windykator jest w tej sprawie też wierzycielem.

  admin

  10 Cze 13 10:50

 4. Jeżeli chodzi o dokopanie dłużnikowi to nie wiem czy faktycznie jest skuteczne, ponieważ dłużnik może przesłać oświadczenie pocztą. Po przeczytaniu tego wątku spojrzałem do kpc. To jest art. 801. Tam jest napisane że komornik może wezwać dłużnika do złożenia wyjaśnień. Niestety nie jest sprecyzowane czy on musi stawić się osobiście czy może wysłać oświadczenie, aby nie jechać przez pół Polski.

  Tomasz

  10 Cze 13 22:43

 5. Tak jest, jednak jak widać, dłużniczka z Łodzi przyjechała… Różnie komornicy piszą; niektórzy żądają stawienia się w kancelarii (i tak zapewne było w tym przypadku) a inni udzielenia informacji i nie precyzują, w jakiej formie.

  admin

  11 Cze 13 03:27

Skomentuj